R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873037 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Team silny, jak nigdy dotąd

 

Kolarze CCC Polsat Polkowice zaprezentowali się
w sobotę publiczności w lubińskiej Cuprum Arena


Piotr Wadecki, znakomity kiedyś szosowiec, w sezonie 2014 będzie miał do dyspozycji osiemnastu kolarzy, którzy wystartują w około stu wyścigach.
Fot. Piotr Kurek

Josef Cerny, Paweł Charucki, Piotr Gawroński, Adrian Honkisz, Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov, Jacek Morajko, Mateusz Nowak, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz, Davide Rebellin, Bronislau Samoilau, Grzegorz Stępniak i Mateusz Taciak.

Tych osiemnastu kolarzy pojawiło się w sobotę 11 stycznia 2014) w lubińskiej Cuprum Arena na oficjalnej prezentacji zawodowej grupy CCC Polsat Polkowice, najsilniejszej w kraju, przed sezonem 2014. Zapowiada się on niezwykle ciekawie dla teamu kierowanego od 2008 roku przez Piotra Wadeckiego.


Osiemnastu kolarzy, dwaj trenerzy - Piotr Wadecki i Robert Krajewski oraz szefowie klubu CCC Polsat Polkowice - Krzysztof Korsak i Paweł Czopek. Lubin, 11 stycznia 2014.
Fot. Piotr Kurek

– Na pierwsze wspólne zgrupowanie całej ekipy kolarze wyjeżdżają 13 stycznia do Calpe (Hiszpania), gdzie zostaną przeprowadzone specjalistyczne cykle treningowe a także kolarze będą budować niezbędną przed pierwszymi startami bazę kilometrową.Best Replica Watches Podczas zgrupowaniu zespół zostanie podzielony na dwa składy w zależności od tego, który z zawodników w jakim wyścigu będzie startował - mówi Piotr Wadecki.

– W tym roku sezon kolarski 2014 inaugurujemy wyścigiem Grand Prix la Marsaillaise 02.02.2014, który jest zarazem inauguracją sezonu kolarskiego w Europie. Niespełna trzy dni później staniemy na starcie francuskiej etapówki Etoile de Besseges 5-9.02.2014, a następnie Tour de Mediterraneen (13-16.02.2014). W kalendarzu startów znalazły się również wyścigi w Hiszpanii: Vuelta Andalucia Ruta Ciclista del Sol (19-23.02.2014), Vuelta Ciclista a Murcia (01.03.2014) oraz Ciclista del Almeria (02.03.2014).


Piotr Wadecki (z lewej), osiemnastu kolarzy, prezes CCC Polsat Polkowice Krzysztof Korsak oraz Robert Krajewski. Lubin, 11 stycznia 2014.
Fot. Andrzej Dyszyński

– Każdego roku staramy się, by ekipa CCC Polsat Polkowice mogła startować w coraz lepszych wyścigach z kalendarza UCI, a plany startów ustalamy tak, aby każdy z zawodników mógł jak najlepiej przygotować się do najważniejszych imprez w sezonie. W chwili obecnej mamy ustalony już plan startów na dwa miesiące, luty i marzec, w którym znalazły się, między innymi, trzy belgijskie i dwa holenderskie, bardzo wymagające i trudne wyścigi klasyczne kat. 1.1 i 1.HC. W końcówce marca ekipa wystartuje we Włoszech, w klasyku GP Nobili Rubinetterie i etapówce Coppi e Bartali – mówi Piotr Wadecki.


Bartłomiej Matysiak (od lewej), Mateusz Taciak, Mateusz Nowak, Davide Rebellin, Maciej Paterski i Adrian Kurek. Fot. Piotr Kurek

– Nasza ekipa przebywać będzie w gościnnym Calpe, w dobrych warunkach nie tylko pogodowych, aż do początku sezonu kolarskiego w Polsce, który rozpocznie się w kwietniu w Sobótce. Z Calpe będziemy się udawać na lutowe i marcowe wyścigi w Europie Zachodniej w rotujących się składach.

– Myślę, że w roku 2014 kolarze CCC Polsat Polkowice wystartują w około stu wyścigach. Najważniejszym dla nas będzie 71. Tour de Pologne od 3 do 9 sierpnia 2014. Ścigać będziemy się nie tylko w Europie, ale i w Azji i Ameryce Północnej. Tak więc pewny jest nasz udział w Tour of Turkey, w Wyścigu Dookoła Azerbejdżanu, w Otwartych Mistrzostwach USA w Filadelfii.


Galę kolarską w lubińskiej Cuprum Arena prowadził red. Tomasz Jaroński z Eurosportu.
Fot. Piotr Kurek

– Byłem kolarzem, jestem dyrektorem sportowym CCC Polsat Polkowice. Mamy w składzie czternastu Polaków i czterech cudzoziemców. Myślę, że moja ekipa nie była nigdy tak silna, jak teraz - w tym roku. Sam jestem ciekawy, jak będzie się nam sezon układał, ile odniesiemy zwycięstw. Startujemy, jak przed rokiem, na rowerach włoskich marki Guerciotti, które doskonale sprawdziły się w sezonie 2013. Do zespołu dołączył Maciej Paterski, dziewiętnasty kolarz ubiegłorocznych Mistrzostw Świata. W ekipie włoskiej Cannondale pracował na innych, chciałbym by teraz koledzy pracowali dla niego, i by jako lider CCC Polsat Polkowice wygrał wiele wyścigów. I by nasz team na szosach całego świata potwierdzał swe sportowe możliwości - powiedział dla Wielkopolskiego Rowerowania, dzień przed prezentacją grupy CCC Polsat Polkowice w Cuprum Arena, Piotr Wadecki.

 

rolex daytona replica watches Rolex Sea-Dweller Replica IWC Portuguese Replica omega constellation replica watches

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL