R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572401 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Celujemy w miejsce na podium

 

Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team
jedzie z dobrymi myślami do WolsztynaDuda-Cars TP-LINK Rybczyński Team, jeden z najlepszych zespołów kolarstwa górskiego w Polsce. Dolsk, 12 kwietnia 2015.

Fot. Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team

– W niedzielę jedziemy do Wolsztyna na finał cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB i zawody Pucharu Polski w maratonie MTB - mówi Mateusz Rybczyński, szef teamu kolarstwa górskiego z Poznania. – Udajemy się tam z dobrymi myślami, dobrze przygotowani, nastawieni do sportowej rywalizacji na całego.

Polska elita. Należą do grupy czołowych kilku zespołów kolarstwa górskiego w Polsce. W tym roku zmienili nazwę zespołu na Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team. Firma Duda-Cars (autoryzowany dealer marki Mercedes-Benz) była z nimi w poprzednim sezonie i jest także w tym roku. Otrzymali od niej Mercedesa Sprintera, dzięki czemu siedem osób oraz ich rowery mogą wygodnie dojeżdżać na zawody w całej Polsce.

Doszedł nowy sponsor: TP-LINK, z którym podpisali umowę na dwa lata. Jej siedziba mieści się w Duchnicach pod Pruszkowem, jest globalnym dostawcą urządzeń bezprzewodowych, routerów, przełączników, kamer IP, transmiterów sieciowych, media konwerterów oraz kart sieciowych przeznaczonych dla końcowych użytkowników. Produkty te trafiają do 120 krajów na całym świecie.


Katarzyna Hendrzyk-Majewska odważnie, już w pierwszym roku startów, wdarła się do czołówki kobiecej części polskich maratonów MTB.
Fot. Szymon Gruchalski

Nadal sponsorem pozostaje, co oczywiste, firma Rybczyński-Bikes (profesjonalny serwis rowerowy i sprzedaż rowerów najwyższej jakości, jak choćby marki Specialized).

Ponad trzydzieści osób. W sezonie 2015 Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team liczy trzydzieści trzy osoby. – I choć zespół ma charakter amatorski, to wydzieliliśmy z niego ośmioro osób, które reprezentują nas na najważniejszych imprezach MTB w Polsce - podkreśla Mateusz Rybczyński. – W tym gronie jest tylko jedna pani Katarzyna Hendrzyk-Majewska, której pierwszym poważnym sukcesem było zwycięstwo na dystansie Giga wśród kobiet podczas ostatniej edycji maratonów Skandii i Czesława Langa w Kwidzynie w październiku 2014. Wydarzyło się to podczas pierwszego roku jej startów i to w debiutanckiej jeździe na tak długiej trasie.

www.nascarwraps.com
Michał (z lewej) i Paweł  Górniakowie wygrywają prawie seryjnie maratony MTB. I potrafią się ścigać w zawodach XC. Na Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim w Slawnie w lipcu tego roku zdobyli dwa pierwsze miejsce w kategorii cyklosport. 
Fot. archiwum Pawła Górniaka

W tym roku Katarzyna Hendrzyk-Majewska wygrała w spektakularny sposób kilka maratonów i w Wolsztynie walczyć będzie zapewne o pierwsze miejsce na trasie Giga.

Liderami zespołu w tym sezonie są także: bracia Michał (starszy) i Paweł Górniakowie, Filip Jeleniewski i Artur Sobkowiak. Tą grupę uzupełniają Maciej Kasprzak i najstarszy w ekipie Grzegorz Napierała, który w kategorii M6 regularnie zwycięża na dystansie Giga w maratonach Skandii i Czesława Langa.

Bracia Górniakowie w lipcu tego roku podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie Górskim w Sławnie zdobyli dwa pierwsze miejsca w kategorii cyklosport: Paweł został mistrzem, Michał - wicemistrzem. Obaj wygrali także w tym roku kilka maratonów.

 
Maciej Kasprzak na najwyższym stopniu podium wśród amatorów w kategorii M3. Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Obiszów, wrzesień 2014.

Fot. Piotr Kurek

– Początek sezonu był niezwykle udany dla Macieja Kasprzaka - mówi Mateusz Rybczyński. – Były kolarz szosowy dołączył do nas w sezonie 2014 i swą energię życiową zamienił nagle na sukcesy w maratonach MTB. Sam pewnie był zaskoczony łatwością, z jaką wygrywał z rywalami. Pech dopadł go w Rzeszowie, na Skandii, gdzie jeden z zawodników zajechał mu drogę. Doszło do upadku, poważnej kontuzji. Maciej z pomocą Krzysztofa Krzywego (piękna postawa zawodnika z Pomorza) dojechał do mety, gdzie okazało się, że ma uszkodzony bark. Przeszedł operację, jest w trakcie rehabilitacji i powoli siada na rower. Do ścigania wróci w sezonie 2016, ale jeździ z nami na zawody i nam serdecznie pomaga - podkreśla Mateusz Rybczyński. I dodaje: – Będzie z nami w Wolsztynie.

Przybywa rywali. – Przybywa w Polsce nowych ekip, konkurencja w maratonach MTB staje się coraz bardziej zacięta. Utrzymanie miejsc sprzed roku będzie sukcesem, jeśli uzyskamy postęp - będziemy się z tego bardzo cieszyć - podkreśla Mateusz Rybczyński.


Bracia Górniakowie triumfowali w tym roku w Gniewinie, sierpień 2015.
Fot. archiwum Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team

Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team w tym roku weźmie udział w 42 imprezach kolarskich. – Na ich liście priorytetów są dwa cykle maratonów: Skandia Maraton Lang Team oraz Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, jak również Mistrzostwa Polski w maratonie MTB w Obiszowie i Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w Sławnie. Zaprezentowali się z silnej strony na maratonach MTB w Obornikach, Kostrzynie Wielkopolskim i Gniewinie. Pojawią się także 19 września na "Michałkach" w Wieleniu. Nie odpuszczają także podczas wielkopolskich maratonów MTB, które organizuje Wojciech Gogolewski.

Celują w podium. Przed rokiem Duda-Cars Rybczyński MTB Team zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej drużyn w Skandia Maraton Lang Team i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej drużyn cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.
 

Zespół kierowany przez Mateusza Rybczyńskiego (trzeci z prawej) podczas maratonu MTB w Suchym Lesie. Sierpień 2015.
Fot. Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team

– Do Wolsztyna jedziemy z dobrymi myślami, dobrze przygotowani, nastawieni do sportowej rywalizacji na całego. To ostatnie, siódme zawody w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Chcielibyśmy jako team w klasyfikacji generalnej drużyn zająć miejsce na podium, choć rywale są w tym roku mocni.

Mateusz Rybczyński. – Wystartuję w Wolsztynie - mówi szef zespołu, kiedyś kolarz szosowy, który w swej sportowej biografii ma zapisane tytuły szosowego wicemistrza świata wojskowych oraz szosowego mistrza Europy także tego środowiska. – Mam mniej czasu na treningi, pochłania mnie praca zawodowa, ale zachowuję dobrą formę sportową. Pojadę na dystansie Giga razem z Pawłem i Michałem Górniakami i elitą polskiego kolarstwa górskiego.

                                                                                 Piotr Kurek

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL