R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40930080 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-21
Premier Władimir Putin życzył kolarzom
szerokiej drogi i sukcesów

 

Filippo Pozzato poprowadzi Katiuszę do zwycięstw
 

Trzydziestu kolarzy liczy ProTeamowa Katiusza, która ma zaspokajać rosyjski sen o wielkich sukcesach w wielkich tourach. Budżet, około 60 milionów złotych, robi wrażenie, jak i poparcie premiera Władimira Putina.
Fot. TEAM KATIUSZA

Kolarski team Katiusza zaprezentował się w środową noc w Moskwie po prywatnym spotkaniu z premierem Rosji Władimirem Putinem w pobliżu Kremla.

Rok 2011 będzie trzecim sezonem ekipy, która ma rozwinąć kolarstwo w Rosji i dysponuje teraz trzema składami zawodników: ProTeam, U23 i U21.

Ekipa ProTeam liczy aż trzydziestu kolarzy, z którym najbardziej znanymi są: Włoch Filippo Pozatto - cyklista numer jeden w klasyfikacji 2010, Hiszpan Joaquin Rodriguez, Aleksander Kołobniew i Władimir Karpiec. Nowe twarze w zespole to Belg Leif Hoste, Włosi Luca Paolini i Danilo Di Luca, któremu skończyła się kara za doping. Rosyjski team będzie jeździć na rowerach marki Focus.

"Mocno wierzę w ten zespół. W minionych dwóch latach, choć jesteśmy młodym teamem, byliśmy zdolni odnieść kilka ważnych sukcesów. Rozpoczynamy trzeci rok i chcemy pomnażać swe osiągnięcia. Chcemy dobrze zaprezentować się podczas północnych klasyków i w wielkich turach" - powiedział w trakcie uroczystej prezentacji szef Katiuszy Andriej Tchmil - przed laty świetny szosowiec.

Budżet teamu Katiusza wynosi 15 milionów euro (prawie 60 milionów złotych) i są to pieniądze uzyskane od Gazpromu i firmy Itera.

Wszyscy kolarze Katiuszy (ProTeamu) przyjechali do Moskwy na prezentację. Nie uczestniczył w niej jedynie Danilo Di Luca, który nie był zdolny uzyskać wizy, gdyż w ostatniej chwili dołączył do zespołu. Specjalnymi goścmi na prezentacji byli szef UCI Pat McQuaid i Igor Makarow - szef firmy Itera. Podczas spotkania z premierem Rosji Władimirem Putinem kolarze minutą ciszy uczcili pamięć ofiar ataku terrorystycznego na moskiewskim lotnisku.

Kolarze wybrali się przed prezentacją na Plac Czerwony, by w temperaturze minus 10 stopni pozować do zdjęć. W czasie prezentacji Joaquin Rodriguez otrzymał z rąk Pata McQuaida nagrodę za pierwsze miejsce w rankingu UCI w 2011 roku, podczas gdy Aleksander Kołobniew dostał srebrny medal Igrzysk Olimpijskich 2008 roku w Pekinie za wyścig ze startu wspólnego po dyskwalifikacji Włocha Davide Rebellina za doping.

Włoch Filippo Pozzato, lider Katiuszy, powiedział dziennikarzom, że w 2011 roku chce powrócić do wygrywania wielkich wyścigów. A więc Mediolan - San Remo, Tour of Flanders i Paryż-Roubaix. Dołączenie do ekipy Paoliniego, z którym Pozzato jeździł w Quick Stepie i Liquigas, ma być dla lidera wielką pomocą.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL