R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900437 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Ten sukces bardzo mnie raduje

 

Z Katarzyną Pawłowską rozmawia Piotr Kurek


Katarzyna Pawłowska ze złotym medalem Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym, które w tym roku odbyły się w australijskim Melbourne.


– Serdeczne gratulacje. Wygrała pani dziś w Sędziszowie, jest mistrzynią Polski. Jakie to uczucie?

– Cieszę się ogromnie. Wygrałam. To mój kolejny, siódmy tytuł mistrzyni Polski. Na finiszu zachowałam się niezwykle przytomnie. Kiedy Małgorzata Jasińska zaatakowała około 350 metrów przed metą ruszyłam za nią i wyszłam na prowadzenie. Dałam z siebie wszystko i byłam lepsza od rywalek. Wygrałam minimalnie, ale teraz wiem lepiej niż kiedykolwiek, że przydają się umiejętności sprinterskie wyniesione z toru.

– Przyjechała pani z Włoch, ze zgrupowania w Livigno, na Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym kilka dni temu. Ale w czwartek nie startowała pani w jeździe indywidualnej na czas.

– Moim celem był start w wyścigu ze startu wspólnego. Szykowałam się do niego fizycznie i mentalnie, wiedząc aż nadto dobrze, że wygrana może otworzyć mi drogę do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

– Dzisiaj, kilka godzin po wyścigu elity kobiet ze startu wspólnego, wiadomo już, że wystartuje pani w Londynie w wyścigu ze startu wspólnego. Taką decyzję podjęły dziś władze Polskiego Związku Kolarskiego.

– Jestem olimpijką. Spełnia się mój sen o starcie w najważniejszej imprezie, jaką są dla każdego sportowca Igrzyska Olimpijskie. Pojadę w Londynie 29 lipca. Kobiety z całego świata rywalizować będą na trasie o długości 130 kilometrów. Przygotuję się do imprezy dobrze i będę jechała ze świadomością, że wielu znajomych, przyjaciół, Wielkopolan i Polaków trzyma za mnie kciuki.

– Co jutro, 24 czerwca, robi Katarzyna Pawlowska? Odpoczywa, wraca do rodziny, czy może zaczyna kolejny etap przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Londynie?

– Jutro, w niedzielę 24 czerwca, wsiadam w Krakowie do samolotu i lecę do Włoch. Razem z trenerem Grzegorzem Ratajczykiem i koleżankami z kadry torowej - Małgorzatą Wojtyrą, Eugenią Bujak i Edytą Jasińskę będziemy do 16 lipca przygotowywać się w Livigno do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

– Ma pani dwóch trenerów: Roberta Taciaka - klubowego i Grzegorza Ratajczyka - kadry torowej. Jak zareagowali dziś na pani sukces?

– Wygrałam, jestem mistrzynią Polski. Raduje moją duszę fakt, że obaj trenerzy cieszyli się ogromnie z mego sukcesu. Dostałam wiele sms-ów, telefonów z gratulacjami od znajomych i przyjaciół. Także od rodziny.

– To dobry rok dla pani?

– To rok marzeń. Być mistrzynią świata w Melbourne na torze, być mistrzynią Polski w Sędziszowie i startować na Igrzyskach Olimpijskich. Mój poziom mistrzostwa sportowego zobowiązuje do walki o medal w Londynie.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL