R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40482147 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Marek Galiński w Nieporęcie przegrał o sekundę

 

Rywalizowało prawie 850 pasjonatów MTB 

W niedzielę w Nieporęcie koło Warszawy odbył się pierwszy z dziesięciu tegorocznych maratonów, które organizuje w Polsce firma G&G Promotion, Grzegorz Golonko. Na trzech dystansach (mini, mega, giga) rywalizowało prawie 850 pasjonatów MTB. Linię mety pokonało 807 zawodniczek i zawodników.


Marek Galiński wystartował w Nieporęcie z numerem 20.

Gwiazdą niedzielnej imprezy był Marek Galiński, najwybitniejszy polski kolarz górski. Ten trzykrotny olimpijczyk (Atlanta - 1996, Sydney - 2000, Ateny - 2004), wielokrotny zwycięzca zawodów Czesława Langa, w tym roku startuje w barwach klubu kolarskiego CCC Polsat Polkowice.

W Nieporęcie stanął na starcie prawie w ostatniej chwili. Dzień wcześniej był jeszcze w Szwajcarii, ale prosto z warszawskiego lotniska przyjechał nad Zalew Zegrzyński, by ścigać się z innymi. Popularny w środowisku kolarzy górskich "Diabeł", rocznik 1974, zdecydował się na jazdę na trasie mega. Na tym dystansie, 46,5 km, ukończyło rywalizację 41 pań i 513 mężczyzn.

Marek Galiński wygrał swą kategorię wiekową (M3), ale na metę przyjechał jako drugi. O sekundę przegrał z młodszym kolegą klubowym Piotrem Brzózką. Znany polski kolarz Cezary Zamana był szósty, o jedno miejsce i jedną sekundę szybszy był Krzysztof Maciejewski z Wrześni (duży talent). Aleksander Dorożała z podpoznańskiej Rokietnicy był ósmy w klasyfikacji generalnej (piąty w kategorii M2). Dobrze wypadli na trasie mega także inni Wielkopolanie: Marcin Nowak z Poznania, Roman Kołodziejczyk z Chodzieży, Bartosz Brzeziński z Poznania, Fabian Florek z Konina, Rafał Łukawski z Poznania, Piotr Schondelmeyer z Poznania. Zdzisław Baran ze Złotowa był 28 na mecie, ale wygrał swą kategorię M5 (50 lat i więcej).

Poza Markiem Galińskim w Nieporęcie wystartowali także inni znani polscy specjaliści MTB: Marek Cichosz z Bytowa, Adrian Brzózka z Polkowic, Robert Banach z Gdańska. Impreza, jak podkreślali jej uczestnicy, była niezwykle udana. Następna w cyklu 1 maja w Karpaczu.

Pełna relacja na stronie Kalendarz imprez/Cross Country/Maratony MTB/Marek Galiński w Nieporęcie przegrał o sekundę

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL