R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41189966 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Tomasz Brożyna
nowym trenerem kadry U23

 

Kielczanin zastąpił Zbigniewa Piątka


Wojciech Mróz (z lewej) i Tomasz Brożyna podczas prezentacji grupy kolarskiej Mróz. Dolsk, 23 kwietnia 2009.

Tomasz Brożyna został nowym trenerem kadry U23. Jego podanie zostało pozytywnie rozpatrzone przez Zarząd Polskiego Związku Kolarskiego. Zastąpił on na stanowisku Zbigniewa Piątka, który kilka dni temu złożył rezygnację w związku z podjęciem funkcji wójta gminy Piekoszów.

Tomasz Brożyna (rocznik 1970) to były kolarz, który odnosił bardzo duże sukcesy na arenie międzynarodowej. Był reprezentantem Polski podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie (1996) i Atenach (2004). Rozpoczynał karierę w Spartakusie Daleszyce, a później reprezentował barwy Korony Kielce, DEK Radio Kielce, DEK Meble-Cyclo Korona Kielce, DEK Meble Joko Romar, US Postal Service Montgomery, Mróz, Banesto, CCC Polsat, Action-Ati i Intel-Action.

Jest wielokrotnym mistrzem Polski. Łącznie zdobył 7 tytułów mistrza kraju - w wyścigu ze startu wspólnego, jeździe na czas, jeździe parami i jeździe drużynowej. W swojej karierze wygrał m.in. Tour de Pologne (1999), Wyścig Solidarności i Olimpijczyków (1990, 1996, 1998, 1999), Tour of Hawaii (1994), Małopolski Wyścig Górski (1995, 1999), Route du Sud (2000), Tour de Beauce (2004). Był też drugi w prestiżowym Wyścigu dookoła Luksemburga (2006), 10. w Paryż-Nicea (2000) i 10. w Tour de Suisse (2003). Przejechał wszystkie trzy wielkie toury - Tour de France, Giro d'Italia i Vuelta a Espana oraz ścigał się w mistrzostwach świata.

Tomasz Brożyna ma licencję trenera kolarstwa, a aktualnie studiuje Wychowanie Fizyczne z Gimnastyką Korekcyjną na Wszechnicy Świętokrzyskiej. W tym roku prowadził zawodników Wibatech Brzeg. Był również asystentem Zbigniewa Piątka w reprezentacji Polski podczas tegorocznego Tour de Pologne oraz prowadził kadrę podczas Karpackiego Wyścigu Kurierów.

- Od jakiegoś czasu współpracuję ze Zbigniewem Piątkiem, z którym też się ścigałem, więc moja nominacja jest naturalną zmianą. Wstępną koncepcję przygotowań do najważniejszych imprez, czyli mistrzostw Europy i świata, mam, ale chciałbym jeszcze poczekać z konkretami. Jestem selekcjonerem dopiero od kilku godzin i potrzeba czasu, by wszystko poukładać - powiedział nowy trener kadry Tomasz Brożyna.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL