R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40930315 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-21
Szambo - kuriozum nad Rusałką

 

Trzy metry od ścieżki rowerowej


Szambo - kuriozum, przy ścieżce rowerowej, między dwoma lokalami gastronomicznymi. Rusałka, 25 lutego 2014.
Fot. Piotr Kurek

Są sytuacje, które człowieka absolutnie, można powiedzieć totalnie, zaskakują. Dziś (25 lutego) przeżyłem taki moment, kiedy w godzinach wieczornych, podczas jazdy rowerowej, dotarłem ze Strzeszynka nad Rusałkę. W miejscu mi znanym od lat dostrzegam szambo - kuriozum. Trzy metry od kultowej trasy rekreacyjnej, po której nie tylko latem przemieszczają się dziesiątki tysięcy ludzi.

W niedzielę tego szamba - kuriozum nie było, dziś przypomina mini kurhan, wystający z ziemi. I to gdzie? W najbardziej uczęszczanym miejscu nad Rusałką. Między dwoma obiektami gastronomicznymi, przy ścieżce rowerowej, którą od dziesiątków lat pedałuję dla zdrowia, i gdzie latem odpoczywają tysiące ludzi.

1 stycznia tego roku 400 rowerzystów uczestniczyło w noworocznym spotkaniu. W miejscu gdzie się gromadzili, gdzie stanęła bramka reklamowa Browaru Fortuna (głównego sponsora imprezy od trzech lat), KTOŚ TAJEMNICZO I SZYBKO WYKOPAŁ SZAMBO.

Ktoś to dzieło zaprojektował, ktoś wydał zgodę, ktoś to wykonał. Przypominam: w niedzielę, gdy kończyłem przejażdżkę na rowerze - nie było tego architektonicznego kuriozum, dziś wieczorem zrobiłem aż trzy zdjęcia temu cudeńku POznańskiego know how.

Nieraz tak sobie myślę, że poznaniak potrafi. Ale poznaniak z placu Kolegiackiego jeszcze bardziej potrafi. Z Dworca Głównego PKP zrobić maszkarę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, w najcenniejszym miejscu Rusałki postawić szambo - kuriozum.

Nieraz odnoszę wrażenie, że Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny nie panuje nad sytuacją w mieście. Rekomenduję mu, by na triathlonowy trening (biegowy), bo na pływanie na razie za wcześnie, wybrał się nad Rusałkę. I zobaczył szambo - kuriozum. Dzieło jego ludzi.

                                                                  Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL