R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40503586 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Lance Armstrong wraca na szosę
i chce znów wygrać Tour de France

 

W planach tylko zwycięstwo 

Startem w przyszłorocznym wyścigu Tour de France poważnie jest zainteresowany Lance Armstrong, który chce wygrać imprezę po raz ósmy - powiedział we wtorek rzecznik kolarza Mark Higgins.

Jak stwierdził Higgins, amerykańskiego kolarza nie interesuje na mecie w Paryżu drugie, czy trzecie miejsce. "Tylko zwycięstwo jest w planach Lance'a, dlatego przed ewentualnym startem będzie go czekało bardzo wiele pracy" - dodał rzecznik siedmiokrotnego triumfatora Tour de France.

W wywiadzie dla magazynu "Vanity Fair", Armstrong potwierdził, że chce wrócić na trasę Tour de France.

"Jestem szczęśliwy, że mogę zaanonsować swój plan powrotu do sportu. Po rozmowie z rodziną i przyjaciółmi zdecydowałem, że wracam do kolarstwa, aby udowodnić, że jest to możliwe dla człowieka, który wygrał walkę z rakiem. Chcę w ten sposób wspomóc programy walki z tą chorobą, przez którą rocznie na świecie umiera ponad osiem milionów ludzi" - stwierdził Armstrong.

Teksańczyk Lance Armstrong ukończy 18 września 37 lat. Zakończył swą karierę szosowca następnego dnia po wygraniu po raz siódmy Tour de France w 2005 roku. Ostatnio biegał maratony, ścigał się także wyścigach kolarzy górskich w Stanach Zjednoczonych.

Mark Higgins podkreślił, że nie jest jeszcze przesądzone w jakim teamie będzie jeździł Armstrong, ale Johan Bruyneel powiedział, że jeśli siedmiokrotny zwycięzca Tour de France zechce wrócić do kolarstwa, to może jeździć w grupie Astana.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL