R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40502909 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Aleksandra Dawidowicz i Kornel Osicki
akademickimi mistrzami Wielkopolski

 

Zawody kolarzy górskich na Cytadeli

W sobotę 25 października na poznańskiej Cytadeli odbyły się akademickie mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim. Wystartowało 13 pań i 68 mężczyzn. Tytuły mistrzowskie w pięknym stylu wywalczyli Aleksandra Dawidowicz - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Kalisza i Kornel Osicki - UAM. Oboje są zawodnikami jedynej w Polsce grupy zawodowej MTB.


W sobotę 25 października można było ładnie fotografować kolarzy na Cytadeli.

W sobotę o poranku Poznań był spowity mgłą, ale z każdą kolejną godziną nad miastem pojawiało się coraz więcej słońca i poprawiała się widoczność. O godzinie 12, gdy panie (nie tylko studentki) ruszyły na trasę - panowały, jak na jesień, idealne warunki, by się ścigać: było stosunkowo ciepło i słonecznie.


Aleksandra Dawidowicz podczas efektownego zjazdu.

Już kilka dni temu wiadomo było, że w imprezie na Cytadeli wystartuje dwoje kolarzy z ekipy HALLS - Aleksandra Dawidowicz i Kornel Osicki. Oboje zapowiedzieli swój udział i oboje ścigali się po górkach i wzniesieniach Cytadeli na całego.


Kornel Osicki (UAM) wygrał wyścig w imponującym stylu.

Panie ruszyły prawie w pełnym słońcu. Jako pierwsza, już po stu metrach, była na prowadzeniu Wielkopolanka Aleksandra Dawidowicz, reprezentantka kraju, olimpijka z Pekinu. W tym roku odniosła dwa wielkie sukcesy: na Igrzyskach Olimpijskich zajęła 10. miejsce, ale gdyby nie upadek, mogłaby być na szóstym miejscu; w czerwcu na mistrzostwach świata w kolarstwie górskim we Włoszech (Val de Sole) w kategorii U23 zdobyła brązowy medal.

Aleksandra Dawidowicz, jako reprezentantka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Kalisza, od początku do końca jechała samotnie, niezagrożenie po końcowy sukces. Obserwowała ją i robiła zdjęcia koleżanka z teamu HALLS Magda Sadłecka, wielu zaś kibiców biło brawo dzielnej Wielkopolance, która w pierwszej dziesiątce w Pekinie była najmłodszą kolarką.

Natalia Zubrzycka jest juniorką, uczennicą jednego z poznańskich liceów, i w w sobotnim wyścigu dała radę wszystkim studentkom grodu Przemysła. Jej drugie miejsce, za Olą Dawidowicz, to nie tylko jej radość, jej rodziców - Katarzyny i Marka Zubrzyckich, jak również Piotra Pawlaka - szefa Corratec Teamu Poznań.

Kobiety, 4x3400 metrów - wyniki

1. Aleksandra Dawidowicz , PWSZ Kalisz
2. Natalia Zubrzycka, poza konkursem
3. Kamila Klamecka, UAM
4. Karolina Dopierała, Uniwersytet Przyrodniczy
5. Joanna Nadborska, Uniwersytet Przyrodniczy
6. Monika Adamska, AWF
7. Gizela Rakowska, Politechnika Poznańska

Kornel Osicki, rocznik 1989, urodził się w Żywcu. Swą przygodę z kolarstwem górskim rozpoczynał w imprezach Family Cup. Jako młodzik wygrywał w Poznaniu przed prawie dziesięciu laty (Family Cup właśnie), dziś jako student UAM jechał pięknie po raz pierwszy po sukces dla tej wielkiej polskiej uczelni.


Za chwilę wystartuje 68 zawodników.

- Cieszę się, że jako student pierwszego roku Wydziału Turystyki i Rekreacji UAM wygrałem na Cytadeli. Jestem zawodnikiem grupy HALLS, kierowanej przez trenera Andrzeja Piątka, ale dzisiejszy sukces mnie bardzo cieszy. Zaczynam studia w Poznaniu sportowym sukcesem, w mieście kochającym kolarstwo górskie.


Magda Sadłecka i Marek Stanoch (UAM) bacznie obserwowali zawody MTB.

Byłem, obserwowałem i fotografowałem kolarzy-studentów. Po kilku okrążeniach Kornel Osicki, byłem świadkiem jak 16 sierpnia 2008 w Jeleniej Górze wygrał wyścig w kategorii U23, zadał mi krótkie pytanie: - Ile mam przewagi?

Po kolejnej rundzie odpowiedziałem reprezentantowi Polski: 70 sekund. Za nim jechał, na drugiej pozycji, Mateusz Taciak - szosowiec z Kórnika, który w tym roku pokonał na rowerze ponad 21 tysięcy kilometrów, wystartował w 78. wyścigach i dziesięć z nich wygrał.

Osicki, Taciak, Rafał Łukawski - trzecie miejsce. I za nimi kilku wspaniałych zawodników-studentów. Było na co patrzeć, podziwiać i oklaskiwiać.


Najlepsze zawodniczki i zawodnicy sobotniej imprezy na Cytadeli.

Mężczyzni, 7x3400 metrów - wyniki

1. Kornel Osicki, UAM
2. Mateusz Taciak, Cosinus II
3. Rafał Łukawski, poza konkursem
4. Przemysław Filipek, AWF
5. Marcin Urbaniak, UAM
6. Andrzej Figaj, WSZ
7. Mateusz Rybczyński, AWF

Krótki komentarz

To były już kolejne akademickie mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim. Tym razem w roli gwiazd wystąpili reprezentanci Polski i grupy HALLS - Aleksandra Dawidowicz i Kornel Osicki. W końcu sezonu obaj nie zawiedli i pokazali, jak trzeba pedałować, by zasłużyć na koszulkę z orłem i szczere oklaski tych, którzy w sobotę 25 paździenika 2008 podziwiali ich na poznańskiej Cytadeli.

TEKST NAPISANY: 25 października 2008. Godzina 23.30.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL