R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41571814 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
To wszystko nieprawda|

 

Kacper Szczepaniak dementuje
doniesienia prasy belgijskiej

Chciałbym zdementować informacje dotyczące mojej osoby, jakie ukazały się na łamach Waszego serwisu. Nigdy nie próbowałem popełnić samobójstwa, cała ta historia to wymysł bulwarowej prasy belgijskiej. Ja, jak również mój brat Paweł nie udzielaliśmy żadnych wywiadów mediom belgijskim.

Proszę o zdementowanie tych nieprawdziwych informacji.

                                                          Kacper Szczepaniak
xxx

Kacper Szczepaniak w rozmowie z radiową Jedynką zapewniał: "To wszystko jest nieprawda, spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba. Nie miałem nawet takich myśli samobójczych, mam dla kogo żyć i mam nadzieję, żę udowodnię wszystkim, żę potrafię rywalizować na najwyższym poziomie".

O samobójczej próbie poinformował wczoraj ukazujący się w Belgii niderlandzkojęzyczny dziennik "Het Laatste Nieuws, za nim zaś renomowany anglojęzyczny portal o kolarstwie http://www.cyclingnews.com/news/kacper-szczepaniak-attempts-suicide.

W próbkach A, pobranych od braci Pawła i Kacpra Szczepaniaków 30 stycznia podczas mistrzostw świata kolarstwie przełajowym w czeskim Taborze, wykryto odmianę erytropoetyny (EPO). Zawodnicy mogą wnioskować o zbadanie próbki B. Jeśli kontrekspertyza potwierdzi fakt dopingu, nie tylko zostaną zdyskwalifikowani, ale także stracą złoty i srebrny medal mistrzostw świata.

 

Kacper Szczepaniak próbował
popełnić samobójstwo
Belgijskie gazety piszą dzisiaj o tym

Kacper Szczepaniak, jak informują dzisiaj (15 marca) belgijskie media, próbował popełnić samobójstwo, po tym, jak został zawieszony za stosowanie dopingu.

Starszy brat Kacpra, Paweł potwierdził dla "Het Laatste Nieuws" (gazeta ukazująca się w Brukseli), że młodszy z braci próbował targnąć się na swoje życie, jednak został powstrzymany przez ojca.

19-letni Kacper zajął drugie miejsce podczas mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym (w kategorii U-23) w czeskim Taborze. W imprezie tej, 30 stycznia 2010, triumfował jego 21-letni brat Paweł, jednak miesiąc później okazało się, że obaj bracia Szczepaniakowie uzyskali pozytywny wynik badania antydopingowego na obecność EPO, za co grozi im dyskwalifikacja i odebranie medali wywalczonych w Taborze.

Gazeta "Het Laatste Nieuws" informuje, że Hans Van Kasteren, menadżer ekipy Telenet-Fidea Cycling Team, z którą Kacper podpisał niedawno kontrakt, uważa, że do sięgnięcia po zabronione substancje nakłonił ich trener.

– Zebrałem sporo informacji o tym człowieku - powiedział gazecie Hans Van Kasteren. Nigdy nie byłem za dopingiem, dlatego tym bardziej nie mogę zrozumieć, dlaczego nie mogli się oprzeć tej pokusie. W Polsce ich ojciec zarabia 250 euro, a Kacper mógł dostawać nawet 2500 euro - dodał.

Bracia Szczepaniakowie zostali tymczasowo zawieszeni przez Polski Związek Kolarski. Badanie próbek B pobranych od kolarzy są już w toku.

Informacje z prasy belgijskiej,
http://www.hln.be/hln/nl/2884/Veldrijden/article/detail/1078605/2010/03/11/Poolse-broers-betrapt-op-doping-tijdens-WK-veldrijden.dhtml, znalazły się dzisiaj (15 marca) na anglojęzycznej stronie http://www.cyclingnews.com/news/kacper-szczepaniak-attempts-suicide, informującej szeroko i kompetentnie o kolarstwie. 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL