R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40500654 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Lany poniedziałek w Strzeszynku

 

Zobaczymy płetwonurków w akcji

Wszystkich tych poznaniaków i mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy cenią sobie kontakt z przyrodą, wodą i naturą, Klub Płetwonurków "Delfin" zaprasza w wielkanocny poniedziałek do Strzeszynka.

O godzinie 12 w okolicach pomostu nad Jeziorem Strzeszyńskim rozpocznie się, już po raz dwudziesty, impreza o nazwie Poznańskie Jajo Wielkanocne. Potrwa kilka godzin i w jej trakcie będzie można zobaczyć płetwonurków w akcji. Swe skafandry i maski tlenowe założą poznaniacy, nie zabraknie przedstawicieli innych miast w Wielkopolsce.

Andrzej Ratajczak, od 1995 roku pełniący funkcję prezesa KP "Delfin" zaprosił do Strzeszynka płetwonurków z Warszawy i Łodzi. Organizatorzy szykują wiele niespodzianek, a tradycyjnie odbędą się konkursy dla dzieci, jak również bieg morsów.

W tym ostatnim wielokrotnie uczestniczył dr Michał Januszczyk, fizyk z UAM, który w najbliższy poniedziałek po raz kolejny da pokaz swej dzielności. Być może pokaże ją również wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz, który w poprzednich latach brał udział w tego typu rywalizacji.

Impreza gromadzi od początku wielu rowerzystów, którzy na swych bicyklach przyjeżdżają, nie tylko z Poznania, obserwować płetwonurków. Wiadomo, że zjawią się cykliści z Kiekrza, z tamtejszego Koła Turystyki Rowerowej - z jej szefową Marią Matuszek. Przyjadą też pasjonaci dwóch kółek z Suchego Lasu.

Mówiąc krótko, płetwonurkowie zapraszają cyklistów. Wszystkich - tych ścigających się w zawodach i maratonach MTB, szosowców, i tych biorących udział w rajdach turystycznych. Rowerowy Poznań spotyka się 9 kwietnia o godzinie 12 nad Jeziorem Strzeszyńskim.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL