R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 39487530 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-03-02
Tour de Pologne pojedzie przez Lwów?

 

W ubiegłym tygodniu (czwartek - 30 października) we Lwowie spotkali się dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang i mer Lwowa Andrij Sadowyj. W rozmowach uczestniczyli wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko oraz konsul RP we Lwowie Ryszard Winiarski. Tematem była oczywiście wizyta Tour de Pologne na Ukrainie.

Pomysł zakończenia jednego z etapów Tour de Pologne przypadł wszystkim do gustu, choć obie strony zdają sobie sprawę, że jest jeszcze wiele rzeczy do przedyskutowania i zrobienia.


Pomnik Adama Mickiewicza stoi w centrum Lwowa.

– Jedno jest pewne, to świetny pomysł i z Lwowem rozpoczynamy współpracę – powiedział Czesław Lang. – Trudno jeszcze powiedzieć, czy nasz narodowy tour zagości na Ukrainie w 2009 roku czy rok później. Najważniejsze, że władze Lwowa są bardzo zainteresowane promocją miasta właśnie poprzez Tour de Pologne, o którym to wyścigu mają bardzo dobre zdanie – dodał Czesław Lang.

Delegacja władz Lwowa odwiedzi Rzeszów, są to miasta partnerskie, by  kontynuować rozmowy o współpracy przy organizacji Tour de Pologne.

Lwów trzy razy gościł kolarzy uczestniczących w Tour de Pologne, oczywiście przed II wojną światową. W 1928 roku wygrał tu Feliks Więcek, rok później Eugeniusz Michalak, a w 1939 roku Józef Kapiak.

66. Tour de Pologne odbędzie się pomiędzy 2 a 8 (lub 9) sierpnia i jedynym z 25 wyścigów światowego kalendarza. Wizyta w jednym z krajów sąsiednich pozwoli na przedłużenie wyścigu o jeden dzień.

Dyrektor TdP poinformował Wielkopolskie Rowerowanie, że około 20 listopada 2008 powinna być znana trasa przyszłorocznego Tour de Pologne.

Czesław Lang przekazuje także fanom MTB wiadomość,  iż będą oni w przyszłym roku najprawdopodobniej aż osiem razy ścigać się w maratonach pod szyldem Skandii a organizowanych przez firmę LangTeam. Jedna z tych imprez odbędzie się w Wielkopolsce (Chodzież), natomiast edycja w Białowieży winna ściągnąć grubo ponad tysiąc amatorów pedałowania na rowerach górskich. Początek w kwietniu 2009.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL