R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40502873 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Czesław Lang zorganizuje w 2009 roku
osiem maratonów pod znakiem Skandii

 

Czesław Lang, główny organizator imprez kolarskich w Polsce, w roku ubiegłym po raz pierwszy przeprowadził cykl maratonów MTB  pod znakiem Towarzystwa Ubezpieczeniowego Skandia. Było ich pięć - w tym ten pierwszy, inauguracyjny w kwietniu w Chodzieży. W tym roku imprez o nazwie Skandia MTB Maraton było sześć - z niezapomnianym finałem w Gdańsku, podczas którego młody poznaniak Mateusz Kanoniczak wylosował główną nagrodę: czarną Skodę Fabię.

Wiadomo już, że w 2009 roku Czesław Lang i prezes Skandii Paweł Ziemba przeprowadzą w różnych częściach Polski aż osiem maratonów na rowerach górskich.


29 kwietnia 2007, Chodzież - pierwszy maraton MTB zorganizowany przez Czesława Langa. Na starcie: Anna Szafraniec (od lewej), Magda Sadłecka i Maja Włoszczowska.

– Nasze imprezy odbywać się będą od kwietnia do października na terenie całego kraju - powiedział dziś Wielkopolskiemu Rowerowaniu Czesław Lang. – Zaczynamy tradycyjnie w Wielkopolsce, w Chodzieży. To będzie w trzeciej dekadzie kwietnia. Pasjonaci jazdy na rowerach górskich, podobnie jak w roku 2007, będą serdecznie goszczeni i podejmowani przez władze Bielawy, Nałęczowa, Jeleniej Góry i Gdańska. Nowe miejsce rywalizacji to Białowieża i Olsztyn. Finał całego cyklu Skandia MTB Maraton odbędzie się na 4 października, choć jego miejsce nie zostało jeszcze ustalone.

W tym roku w kolejnych edycjach Skandii MTB Maraton brali udział świetni przed laty kolarze: w Chodzieży jechał wicemistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2000 roku Zbigniew Spruch, w Szczawnie Zdroju swą klasę mastersa pokazał Zbigniew Krzeszowiec, w Bielawie w mokrym deszczu i zimnie siłę charakteru ujawnił Jan Brzeźny (dwukrotny zwycięzca Tour de Pologne), w gdańskim finale dzielnie pedałowali Piotr Wadecki (selekcjoner narodowej reprezentacji) i Piotr Kosmala (szef grupy Mróz Action).


Czesław Lang i Paweł Ziemba, organizatorzy cyklu Skandia MTB Maraton i zarazem jego uczestnicy.

Można być przekonanym, że Skandia MTB Maraton 2009 zgromadzi znowu znanych kolarzy na starcie, że jeszcze więcej ludzi będzie się ścigać, i że Wielkopolanie, jak dotąd, będą licznie obecni we wszystkich edycjach.

Skandia MTB Maraton 2009

1. 26 kwietnia (niedziela) - Chodzież
2. 2 maja (sobota) - Białowieża
3. 17 maja (niedziela) - Bielawa
4. 31 maja (niedziela) - Nałęczów
5. 7 czerwca (niedziela) - Gdańsk
6. 23 sierpnia (niedziela) - Jelenia Góra
7. 13 września (niedziela) - Olsztyn
8. 4 października (niedziela) - FINAŁ (miejsce do ustalenia)

Grzegorz Golonko zaprasza w góry

Inny z największych organizatorów maratonów MTB w Polsce Grzegorz Golonko praktycznie już po zakończeniu sezonu 2008 pomyślał o organizacji imprez w następnym roku. I już miesiąc temu ustalił terminy i miejsca przyszłorocznych maratonów na rowerach górskich.

Grzegorz Golonko przyjął zasadę, taki kierunek działania obrał trzy lata temu, że większość imprez odbędzie się w górach. Wyznaje on tezę, że prawdziwe MTB to zmaganie się pasjonatów kolarstwa z  terenem gdzieś w Karkonoszach, Beskidach, choć nie zabraknie szybkich maratonów, jak choćby ten kwietniowy w Murowanej Goślinie.


Murowana Goślina,  13 maja 2007. Zawodnicy jeszcze nie wjechali na teren Puszczy Zielonka.

Grzegorz Golonko poza klasycznymi maratonami MTB przeprowadzi wyścig etapowy oraz, jak dziś powiedział Wielkopolskiemu Rowerowaniu, szykuje jeszcze niespodziankę, atrakcję dla pasjonatów kolarstwa górskiego.

Powerade MTB Marathon 2009

19.04 - Murowana Goślina
01.05 - Karpacz
16.05 - Międzygórze
30.05 - Szczawnica
20.06 - Złoty Stok
05.07 - Krynica Zdrój (Krynica Adventure Race)
01.08 - Głuszyca
30.08 - Kraków
19.09 - Istebna

Maciej Grabek zaprasza do Poznania

Inny z największych organizatorów maratonów MTB w Polsce Maciej Grabek planuje rozpoczęcie sezonu 19 kwietnia (niedziela). Tego dnia pierwsza impreza Mio Fuji Film Maraton odbędzie się, jak w tym roku, we Wrocławiu.

Kolejne edycje planowane są w Zdzieszowicach, Boguszowie-Gorcach, Ustroniu, Tarnowie. Już po raz czwarty maraton organizowany przez Macieja Grabka odbędzie się w Poznaniu. W grę wchodzą dwa terminy - 28 czerwca albo 6 września. Wszystko zależy od tego, czy da się pogodzić zorganizowanie maratonu MTB nad Maltą z imprezami sportowymi na wodzie.


Poznań, 2 września 2007. Ponad tysiąc zawodniczek i zawodników wystartowało w poznańskim maratonie MTB.

Finał Mio Fuji Film Maraton odbędzie się w Polanicy lub Karpaczu. Maciej Grabek powiedział dziś Wielkopolskiemu Rowerowaniu, że zamierza zorganizować 11-12 maratonów i to raczej bez nowych lokalizacji. Bike Adventure, to już wiadomo, wraca do Jeleniej Góry.

Podsumowując miniony rok, Maciej Grabek uważa, że zalicza go do udanych. On sam ugruntował swoją pozycję jako organizatora masowych imprez rowerowych, w których swoje miejsce mogą znaleźć amatorzy i zawodowcy. W ciągu roku wystartowało 10600 osób, średnio w jednej edycji około 900 osób. Jego firmie udało się wprowadzić kilka nowych usług dla uczestników, między innymi: bezpłatny parking rowerowy, masaże, namiot tlenowy, bezpłatne chipy oraz system sektorów startowych, który ma coraz więcej zwolenników. Maciej Grabek ma nadzieję, że wszystkie te świadczenia uda się utrzymać w przyszłym roku pomimo dotykającego coraz bardziej organizatorów imprez kolarskich kryzysu, który działa paraliżująco na potencjalnych sponsorów.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL