R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867358 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ryszard Szurkowski i prawie
trzy tysiące ludzi na rowerach

 

Września pokazała, jak organizować rodzinne rajdy

Ryszard Szurkowski, najwybitniejszy polski kolarz, był 3 maja gwiazdą i bohaterem numer jeden XII Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbył się we Wrześni. Wzięło w nim udział prawie trzy tysiące ludzi. Wszyscy oni - w różnym wieku, na różnych bicyklach – przejechali dystans 22 kilometrów.

Ryszard Szurkowski ma 63 lata i nadal doskonałą formę sportową. Potwierdził ją w niedzielę, biorąc udział w niezwykle sympatycznej imprezie rekreacyjno-rodzinnej, którą zorganizowały władze Wrześni oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Ryszard Szurkowski miał w niedzielę 3 maja pracowity dzień we Wrześni.

Szosowy mistrz świata z 1973 roku (Barcelona), czterokrotny triumfator Wyścigu Pokoju przywiózł do Wrześni rower górski marki Scott. I ruszył na nim na trasę rajdu obok burmistrza miasta Tomasza Kałużnego. Tym razem w słońcu było do przejechania 22 km wokół Wrześni. Mistrz szosy pokonał go w 57 minut.

Towarzyszyli im (burmistrzowi i wybitnemu kolarzowi) w przejeździe miejscowi pasjonaci MTB, Małgorzata Gołębiowska, Wojciech Ratajczak, Tomasz Urbanowicz, Zbigniew Ogrodowicz - w sobotę startowali w Białowieży w Skandia Maraton Lang Team, turyści z Poznania (Ireneusz Rutkowski i Roman Ruga), z Wągrowca (Małgorzata i Wojciech Gogolewscy). Za nim jechały całe rodziny. Zapisało się do rajdu 2780 osób, ale na trasie było ich znacznie więcej. Jechały kilkuletnie dzieci i panowie po siedemdziesiątym roku życia.


Wspólna jazda z Ryszardem Szurkowskim była dla wielu rowerzystów wielkim przeżyciem.

Ryszard Szurkowski miał pracowity dzień. Odpowiadał na pytania młodych i dorosłych rowerzystów, składał autografy, był serdecznie witany przez społeczność rowerową. Otrzymał oklaski od kilku tysięcy ludzi zgromadzonych na miejscowym rynku.

– Za rok znów tu się pojawię - powiedział ze sceny dawny mistrz szosy, widząc wypełniony rowerami do ostatniego miejsca rynek. I wyrażając opinię, że 3 maja Września przez kilka godzin była rowerową stolicą Polski.


W niedzielę wspólnie przejechaliśmy około 25 kilometrów.

Wśród uczestników rowerowej wyprawy rozlosowano nagrody, od tych drobnych upominków po te cenniejsze, czyli rowery. Losowaniu bicyklów, było ich kilkanaście, przewodniczył burmistrz Tomasz Kałużny, który tradycyjnie również i w 2009 roku zmagał się z trasą rowerowego rajdu.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL