R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335847 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Siedemset razy na podium
Ryszarda Szurkowskiego

 

Uprawiał kolarstwo przez dwadzieścia lat. Pokonał w tym czasie setki tysięcy kilometrów na rowerze, prawie pół miliona. Cztery razy wygrał Wyścig Pokoju, jedenaście razy był mistrzem Polski (nie tylko przełaj i jazda ze startu wspólnego). W 1973 roku w Barcelonie w imponującym stylu został mistrzem świata. Dwukrotnie wywalczył srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w jeździe drużynowej na czas - Monachium (1972) i Montreal (1976).


Ryszard Szurkowski z 14-letnim synem Wiktorem. Warszawa - 8 listopada 2008.

Ryszard Szurkowski, bo nim tu mowa, jest najwybitniejszym polskim kolarzem wszech czasów. W swej bogatej karierze aż siedemset razy stawał na podium - 350 jako zwycięzca wyścigów i 350 - jako zdobywca 2. i 3 miejsc.

Wybitny sportowiec, 62 lata, nadal związany jest z kolarstwem i nie potrafi obyć się bez roweru. W sobotę 8 listopada autor tej strony przez trzy godziny rozmawiał na warszawskiej Woli z kolarzem, którego wyczyny podziwiały miliony Polaków, a którego rad, jak jeździć na rowerze, warto posłuchać i teraz.

Juicy Couture Outlet


Ryszard Szurkowski i Piotr Kurek - autor Wielkopolskiego Rowerowania. Warszawa - 8 listopada 2008.
Fot. Wiktor Szurkowski

Ryszard Szurkowski będzie głównym bohaterem grudniowego numeru miesięcznika "Rowertour", w tymże miesiącu także Wielkopolskie Rowerowanie przybliży postać wybitnego szosowca.

Replica Watches

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL