R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826978 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
1 kwietnia kolarze górscy jadą do Gniezna

 

Puchar Wielkopolski - Fortuna Thule Cup 2012
wielkim świętem MTB1 kwietnia, to nie prima aprilis, w Gnieźnie odbędą się pierwsze tegoroczne zawody kolarstwa górskiego w ramach cyklu Puchar Wielkopolski - Fortuna Thule Cup 2012. Będzie to zarazem inauguracja sezonu MTB w naszym regionie. Gospodarze imprezy - działacze Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego z prezesem Dariuszem Łukasiewiczem na czele - są przekonani, iż będzie to wielkie święto XC.

I choć do 1 kwietnia pozostało jeszcze ponad dwa tygodnie, herrenuhren to już dziś - w środę 14 marca - gnieźnieńscy kolarze i działacze postanowili przygotować trasę pierwszej imprezy kolarstwa górskiego sezonu 2012 w Wielkopolsce. Pod przewodnictwem prezesa Dariusza Łukasiewicza i wiceprezesa Dawida Marosza wygrabiono liście oraz usunięto gałęzie zalegające po zimie na trasie. Wykarczowano wszelkie gałęzie, które przeszkadzałyby w rywalizacji. Co więcej, wycięto nawet kilka metrów krzaków, by uatrakcyjnić trasę.

Jest już ona gotowa, w stu procentach przejezdna. Jedna pętla liczy około trzech kilometrów i prowadzi nad jeziorem Łazienki.


Startują w imprezach XC, w maratonach MTB, także w Tour de Pologne Amatorów. Organizują od lat udane imprezy rowerowo-kolarskie. Dziś, 14 marca 2012, wzięli się do pracy, by przygotować trasę pierwszych w tym sezonie zawodów kolarstwa górskiego w Wielkopolsce.
Fot. Radosław Jaskulski

Ofiarny, środowy trud był udziałem prezesa Dariusza Łukasiewicza i wiceprezesa Dawida Marosza oraz Mirosława i Tomasza Wachowiaków, Dawida Micorka, Janusza Karpińskiego, Radosława Jaskulskiego oraz Marka Makowskiego i jego 17-letniego syna Kamila Makowskiego. W sumie pracowało 9 członków Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego.

Niezwykle aktywni działacze GKKG przygotowali krótki film promocyjny - na zachętę, by przyjechać i wystartować 1 kwietnia 2012 roku w Gnieźnie: http://player.vimeo.com/video/38504327?portrait=0&color=ff6505

Do Gniezna wybierają się najlepsi wielkopolscy kolarze górscy: i ci z Corratec Teamu (kilkadziesiąt osób), i ci z Torq Superior Team MTB Środa Wielkopolska (prawie 30 osób), jak również pasjonaci MTB z innych ekip. Swą sportową klasę chciałby także pokazać Michał Kowalczyk (HP-Sferis) ze Swarzędza, który przebywa obecnie z grupą MTB na zgrupowaniu w Hiszpanii.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL