R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327448 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
W najbliższą niedzielę w Gnieźnie
kolarze górscy zaczynają sezon

 

Dziesięć edycji Pucharu Wielkopolski w 2011 roku


Wyścig mastersów jest ozdobą każdej edycji Pucharu Wielkopolski - Thule Cup w kolarstwie górskim. Gniezno, 3 maja 2010.

W najbliższą niedzielę, 3 kwietnia, w Gnieźnie rozpocznie się tegoroczne ściganie kolarzy górskich w ramach Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2011. O miano najlepszych specjalistów w zawodach XC rywalizować będą zawodniczki i zawodnicy - od kategorii żak do masters.

Zawody w Gnieźnie odbędą się w miejscu dobrze znanym pasjonatom MTB: na terenie przyległym do boiska hokeja na trawie przy ulicy Zabłockiego nad jeziorem Winiary i najbliższej okolicy. Biuro zawodów rozpocznie pracę o godzinie 9, pierwszy wyścig o godzinie 10.30. Jako ostatni (godzina 15) wystartują zawodnicy elity mężczyn oraz juniorzy. W imprezie mogą wystartować także niestowarzyszeni, dzieci do lat dziesięciu oraz superamatorzy.

Organizatorem całego cyklu jest ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca z jego prezesem Wojciechem Gogolewskim na czele. Imprezę w Gnieźnie przygotowują działacze Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego - z Dariuszem Łukasiewiczem i Radosławem Jaskulskim jako głównymi animatorami.


Radek Tecław z Bydgoszczy (Corratec Team Poznań) wygrał przed rokiem wyścig elity. Gniezno, 3 maja 2010.

Imprez w ramach Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2011 będzie aż dziesięć i odbędą się one nie tylko na terenie naszego regionu: Gniezno (3 kwietnia), Wągrowiec (8 maja), Oborniki (29 maja), Chodzież (12 czerwca), Dziewicza Góra (19 - Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim), Żerków (3 lipca), Połczyn-Zdrój (14 sierpnia), Jarocin (3 września), Września (2 października). Wielki finał odbędzie się w tym roku 9 października w Puszczykowie, będą to zarazem Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego XC.

Tegoroczne ściganie kolarzy górskich w ramach Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2011 odbywać się będzie dziewiąty rok z rzędu. W minionych latach w zawodach tych startowała czołówka kolarzy MTB z całego kraju - w tym reprezentanci Polski, jak Weronika Rybarczyk i Marek Konwa. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL