R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632255 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Chodzież potwierdziła w niedzielę
swe przywiązanie do rowerów

 

Rafał Chmiel, Radosław Tecław i Oskar Pluciński
wygrali najważniejsze wyścigi


Rafał Chmiel (565) wygrał w niedzielę w Chodzieży wyścig mastersów.
Fot. Jolanta Kaczmarek

Jest normą, swego rodzaju standardem nie do podważenia, że mastersi, panowie po trzydziestym roku życia, startują zawsze w zawodach XC Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2010 o godzinie 13.15. Nie inaczej było i wczoraj, w niedzielę - 20 czerwca, gdy o tej właśnie porze 49 zawodników ruszyło na trasę. Poza Wielkopolanami startowali pasjonaci rowerów górskich z Warszawy, Radomina, Tomaszowa Mazowieckiego, Strzelc Krajeńskich, Gryfina, Barlinka.

Mieli siedem rund do pokonania. Każda o długości około 3400 metrów. Na sygnał dany przez sędziego głównego zawodów Wojciecha Jankowskiego z Wrześni najszybciej pierwsze kilkaset metrów przejechał Piotr Nowacki z Piły.

Oczy kibiców i znawców kolarstwa górskiego koncentrowały się na Rafale Chmielu (Strzelce Krajeńskie, 2x3 Bike Team), który wygrał 30 maja poprzednią edycję Pucharu Wielkopolski w Obornikach. 34-latek, wuefista i wychowawca młodzieży był w niedzielę nie do pokonania.

Siedem rund przejechał w jedną godzinę 5 minut 15 sekund. Adam Ostrowski z Warszawy, jeden z najsolidniejszych mastersów biorących od kilku lat udział w wielkopolskiej rywalizacji XC, był drugi - ze stratą 52 sekund. Trzecie miejsce wywalczył Bartłomiej Lewandowski z Warszawy - czas 01:06:43 h. Cała trójka to zawodnicy kategorii MI (30-39 lat).


Najlepsi zawodnicy kategorii MII stanęli na podium. Roman Kołodziejczyk odbiera gratulacje od wiceburmistrza Piotra Witkowskiego.

Fot. Jolanta Kaczmarek

Czwarty na mecie i pierwszy w swej kategorii MII (40-49 lat) był Roman Kołodziejczyk z Chodzieży. W kategorii MIII triumfował Franciszek Sawicki z Konina, w MIV Grzegorz Napierała z Poznania.

To był ładny wyścig, w którym najstarszymi rocznikowo zawodnikami byli Aleksander Dehmel (1948) i Wiesław Wiącek (1948) - obaj z Poznania.

Mastersi startują zawsze razem, bez względu na podział na kategorie, i pierwsza dziesiątka wjeżdżała na metę w następującej kolejności.

Supermasters - wyniki

1. Rafał Chmiel
2. Adam Ostrowski
3. Bartłomiej Lewandowski
4. Roman Kołodziejczyk
5. Andrzej Kiejnowski
6. Dariusz Petroczko
7. Piotr Nowacki
8. Artur Pawlak
9. Roman Grzemski
10. Tomasz Kaczmarek

Wyścig elity, całych osiem rund, był popisem Radosława Tecława z Bydgoszczy. 22-latek reprezentujący Corratec Team Poznań od początku jechał najszybciej, później przez prawie dwie rundy miał problemy z rowerem - spadł na drugie miejsce za Sebastianem Swatem z Przeźmierowa pod Poznaniem. Druga część wyścigu była dla bydgoszczanina znakomitą okazją, by odrobić różnicę kilkudziesięciu sekund, wyjść na prowadzenie i wygrać.

– Wygrałem Skandia Maraton Lang Team w Olsztynie na dystansie Grand Fondo przed tygodniem. I dziś też wygrałem. Będę startował w Sopocie, w maratonie Skandii i Czesława Langa, za tydzień - powiedział sympatyczny bydgoszczanin.

Drugie miejsce w wyścigu elity zajął Sebastian Swat, trzeci był Zbigniew Górski z pomorskich Laskowic.


Eryk Ostrowski z Wrześni wygrał wyścig żaków.

Wyścig juniorów zakończył się spektakularnym zwycięstwem Oskara Plucińskiego z Konina (AGpol Team GKKG). Prowadził od startu do mety i ani przez moment jego wygrana nie podlegała dyskusji.

W pozostałych kategoriach zwyciężali: żaczka - Justyna Ciosek (Lipka), żak - Eryk Ostrowski (Września), młodziczka - Dominika Smyk (Wągrowiec), młodzik - Dawid Wieczorkiewicz (Piła), junior młodszy - Marcin Rutkowski (Chełmno), juniorka - Natalia Jędrzejczyk (Szczecin), kobiety - Karolina Paterka (Bydgoszcz), kobiety masters I - Katarzyna Andrzejewska (Poznań), kobiety masters II - Edyta Swat (Przeźmierowo).

Startowało w Chodzieży łącznie 140 zawodniczek i zawodników. Udane zawody zorganizowali wspólnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży oraz ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca.

Zamiast komentarza

Wyścigi mastersów, elity i juniorów były w niedzielę w Chodzieży najważniejsze. I stały na wysokim sportowym poziomie. Wygrywali je ci, którzy w imprezach Czesława Langa - zawodach XC i maratonach MTB, stają na podium, i którzy w jego imprezach zajmują pierwsze miejsca.

Chodzież 25 kwietnia gościła maratończyków MTB z całej Polski. Wczoraj rywalizowali tu kolarze górscy startujący w zawodach XC. I ta pierwsza impreza, jak i ta niedzielna pokazały, że miasto burmistrza Chodzieży Jacka Gursza, wiceburmistrza Piotra Witkowskiego, dyrektora Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Janusza Smaruja popiera sport i rekreację, rowery w rozmaitych wymiarach.

I że to wszystko, jakby w naturalny sposób sprawia, że Chodzież może pretendować do roli (miana) wielkopolskiej stolicy kolarstwa górskiego.


Tekst napisany 20 czerwca 2010  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL