Jestes 41038325 gosciem na naszej stronie
Katarzyna Pawłowska wicemistrzynią świata

Niesamowity wyczyn Polki z Wielkopolski

Katarzyna Pawłowska buduje swą sportową legendę sukcesami na mistrzostwach świata, rok za rokiem.

Katarzyna Pawłowska została w kolumbijskim Cali wicemistrzynią świata w kolarstwie torowym w scratchu. Dla Polki jest to trzeci medal światowego czempionatu w tej konkurencji, po dwóch złotych zdobytych w poprzednich dwóch sezonach.

Pierwsza połowa scratchu kobiet rozgrywana była w stosunkowo spokojnym tempie. Zawodniczki nie kwapiły się do ucieczek. Na półmetku rywalizacja nabrała jednak tempa i rozpoczęły się ataki. Ten najważniejszy, na finałowych okrążeniach przeprowadziła Belgijka Kelly Druyts. Wjechała ona na metę samotnie, a kilka sekund po niej wpadł peleton. Z niego najszybciej finiszowała Polka, Katarzyna Pawłowska. Dwukrotna mistrzyni świata w scratchu zdobyła zatem kolejny, trzeci już medal w tej konkurencji. Brąz wywalczyła aktywnie jadąca w tym wyścigu Rosjanki Jewgienija Romanjuta.

Startowało 19 zawodniczek. Rywalizacja trwała 12 minut 59 sekund 821 tysięcznych sekundy. Zwycięska Belgijka pokonała dystans ze średnią prędkością 46.164 kilometry na godzinę.

Scratch, czyli 10 kilometrów rozpisanych na 40 okrążeń toru. W roku 2012 Katarzyna Pawłowska po raz pierwszy sięga po złoto na mistrzoswtach świata w tej specjalności kolarskiej w dalekim Melbourne. Przed rokiem powtarza sukces niedaleko granic Polski - w Mińsku. I teraz w kolumbijskim Cali zdobywa srebrny medal.

Co za seria! Złoto, złoto, srebro. Brawo, gratulacje dla znakomitej kolarki rodem z Wielkopolski, która w tym roku będzie częściej niż dotąd pokazywać się na szosach całego świata w barwach Polski i holenderskiej ekipy Boels Dolmans.