Jestes 41037956 gosciem na naszej stronie
Domenico Pozzovivo wygrał etap,
Maciej Paterski stracił prowadzenie

Trwa wyścig kolarski Dookoła Katalonii

Włoch Domenico Pozzovivo z ekipy AG2R wygrał w Gironie trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Katalonii. Koszulkę lidera stracił triumfator pierwszego etapu Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Polak spadł na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Francuz Pierre Roland (Europcar).

Pozzovivo o trzy sekundy wyprzedził sześcioosobowę grupę. Drugi finiszował Irlandczyk Daniel Martin (Canonondale-Garmin), a trzeci Kolumbijczyk Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step).

Podczas wymagającego, górskiego etapu, liczącego 156,6 km, Paterski nie wytrzymał tempa najlepszych kolarzy. Do mety dotarł 42., 1.34 min. po zwycięzcy. W klasyfikacji generalnej jest drugi ze stratą 1.08 min do Rolanda. Francuz zajął w środę 20. miejsce - 22 sekundy straty.

Taki sam czas miał najlepszy tego dnia z Polaków - Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), który był 27.

Siedmioetapowy wyścig Dookoła Katalonii zakończy się w niedzielę w Barcelonie.