To mój najpiękniejszy finisz

Artur Kozal wygrał dziś wyścig kolarski
na torze samochodowym "Poznań"

Kolarki z Kórnika startowały z pierwszej linii.

Artur Kozal wygrał dziś w pięknym stylu wyścig kolarski na torze samochodowym "Poznań". Wystartowało ponad 100 osób, w tym taka znakomitość jak Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) - oczywiście poza oficjalną klasyfikacją amatorów. Do przejechania było 20 rund (82 km), które najlepsi szosowcy pokonali w czasie 1 godziny 47 minut 9 sekund. Średnia prędkość zwycięzcy wyniosła 45,92 km/h.

– Wygrałem, cieszę się ogromnie. To był mój najpiękniejszy wyścig na torze "Poznań", a startuję dość regularnie. I wiele razy już tu zwyciężałem. Rywalizacja była niesamowita. Szybkie tempo jazdy narzucali kolarze elity: Alan Banaszek,Jakub Najs, Wojciech Sykała, Kacper Kistowski, Norbert Banaszek, Wojciech Ziółkowski i Mikołaj Konieczny. Na trzy okrążenia przed finiszową kreską zaczęło się formowanie czołówki. Kilkaset metrów przed metą jechaliśmy z prędkością ponad 65 kilometrów na godzinę. Na prostej, na ostatnich kilkudziesięciu metrach, wyprzedziłem Sławka Spławskiego, który był drugi za mną - mówi Artur Kozal.

Sławomir Spławski (2. miejsce), Artur Kozal - zwycięzca i Artur Malkowski (3. miejsce) oraz Anna Szaj - wspólorganizator imprezy.

Artur Kozal - pierwszy, Sławomir Spławski - drugi, Artur Małkowski - trzeci. Wszyscy z kategorii M20/30. Miejsce czwarte open i w tym przedziale wiekowym zajął Paweł Szczepaniak.

Pierwszy w kategorii M40/50 był Franciszek Harbacewicz, Jan Zugaj - drugi, Artur Spławski - trzeci. W M60+ pierwsze trzy miejsca zajęli: 1. Jan Szymański, 2. Bogusław Malke i 3. Tadeusz Jasionek.

Dziś ścigało się aż jedenaście pań. Razem z mężczyznami finiszowały zawodniczki z Kórnika: Monika Graczewska i Nikol Płosaj - 01:47:09. Trzecia była Kamila Wójcikiewcz, z czasem gorszym o 21 sekund. Mocny trening odbyła 18-letnia Natalia Szymczak z Kórnika, która po raz pierwszy wystartuje jako reprezentantka Polski i to od razu w szosowych mistrzostwach świata w austriackim Innsbrucku. Juniorka w przyszłym tygodniu, w czwartek 27 września, pojedzie w wyścigu ze startu wspólnego.

Tomasz Grobelny (od lewej), Przemysław Wegner, Piotr Kurek, Anna Szaj, Władysław Gładysiak, Jakub Kędziora i Marcin Bączyk. Tor samochodowy "Poznań", 19 września 2018.

Panowie z elity napędzali dziś mocno peleton, ale w końcówce elegancko zmniejszyli nacisk na pedały i dali możliwość pięknej walki amatorom. Szlachetna rywalizacja Artur Kozal - Sławomir Spławski mogła się podobać kibicom. To kolejne zwycięstwo zawodnika z Mosiny na torze "Poznań", już czwarte w ostatnich ośmiu dniach (11 września, 13 września, wczoraj i dziś).

Następne spotkanie na torze "Poznań" w przyszłym tygodniu, w czwartek 27 września. Będzie to wyścig ze startu wspólnego.