R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41301947 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Niedziela pełna słońca i kolarzy

 

Dziś na drogach widziałem nie tylko Marcina Sapę

 
Edytę Swat z synem Sylwestrem spotkałem na terenie poligonu Biedrusko.

Pogoda sprzyja kolarzom i rowerzystom. Dzisiaj, w niedzielę 6 listopada 2011 roku, na drogach i ścieżkach miasta Poznania oraz w jego najbliższej okolicy panował wzmożony ruch pasjonatów cyklizmu.

Grzechem zaniechania byłoby pozostać w domu. Nie dziwi zatem, że środowisko kolarskie Grodu Przemysła było dziś w ruchu. Na swej szosowej maszynie ostro trenował Marcin Sapa, obecnie kolarz grupy BDC. W jej niebieskim stroju jechał w stronę poligonu Biedrusko, gdzie od lat z przyjemnością trenuje były kolarz grupy Lampre (sezony 2009 i 2010), szosowy mistrz Polski z 2008 roku.

Wracałem już z Biedruska, gdzie spotkałem Sylwestra Swata i Edytę Swat. Minęliśmy Suchy Las i w ostatniej chwili zauważyłem Marcina Sapę. Wymieniliśmy tylko pozdrowienia i każdy z nas pomknął w zaplanowanym przez siebie kierunku: kolarz BDC w stronę znanego poligonu, ja w stronę Kiekrza.


Ścieżka nad Rusałką pokryta liścmi.

Marcin Sapa, Edyta Swat i jej zdolny syn Sylwester (odbierał w minionym tygodniu w Warszawie nagrodę z rąk minister edukacji za postępy w nauce (matematyka) i sporcie, Marek Zubrzycki z kolegami z Corratec Teamu, Lech Przybylski, Andrzej Glesmann, Piotr Rakowski - to tylko niektóre z poznańskich postaci rowerów, które dziś mknęły po drogach i ścieżkach na swych rowerach. Dominowały górskie.

Pogoda jest łaskawa, kolory jesieni zachwycające. Ci, z którymi dziś rozmawiałem - życzyli sobie, by najbliższe dni były równie ciepłe, słoneczne, zachęcające do wyjścia z domu i popedałowania w dal.


Zawodnicy poznańskiego Corratec Teamu (z Markiem Zubrzyckim na pierwszym planie) ostro dziś pedałowali na podpoznańskich drogach.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL