R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40468678 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Wojsko chroni śnieżyce

 

Wejście do lasu grozi śmiercią


Dwie tablice. Jedna (zielona) wskazuje drogę do Śnieżycowego Jaru, druga ostrzega przed wejściem na teren poligonu.
Fot. Piotr Kurek

Pojechałem dziś na rowerze do Starczanowa i ciut dalej w stronę Uchorowa, do lasu, by zobaczyć rezerwat przyrody Śnieżycowy Jar. Nie dotarłem jednak na to miejsce, gdyż na mojej drodze stanęły tablice. Nie leśników, a wojskowe - grożące śmiercią, zakazem wstępu, karami grzywny.

Miejsce, gdzie co roku tysiące ludzi przyjeżdża tutaj wiosną, by podziwiać śnieżyce i ich piękno, obstawione jest tablicami. Widziałem jedną turystyczną, jedną Nadleśnictwa Łopuchówka i kilka wojskowych.

Te ostatnie robią mocne wrażenie i to w lesie o wybitnych walorach przyrodniczych i turystycznych. Koniec z przejażdżkami rowerowymi od Starczanowa w stronę Obornik, blisko Warty. Koniec z podziwianiem śnieżyc. 

Poligon Biedrusko jest po drugiej strony rzeki. Wojsko ostatnio intensywnie tam ćwiczy i strzela. Tak sobie myślę, że niektóre pociski mogą teoretycznie przelecieć na drugą stronę, tam gdzie jest Śnieżycowy Jar. I w tej sytuacji wojskowi, dbając o bezpieczeństwo, postawili tablice ostrzegające przez groźbą śmierci, zakazem wstępu i karami grzywny.

                                       Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL