R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40930267 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-21
Pasjonaci rowerów pedałują jak latem

 

Grudzień nadal bez śniegu i bez mrozu

 
Filip Niewiada (z prawej) i Piotr Kurek na ścieżce rowerowej wokół Jeziora Strzeszyńskiego.
Fot. Mirosław Steć

Grudzień toczy swe dni, ale bez śniegu i bez mrozu. Słońce niekiedy świeci, deszcz nie pada, temperatury są dodatnie, zatem nie może wcale, ale to wcale dziwić, że poznańscy pasjonaci cyklizmu i kolarze każdy wolny swój czas spędzają na rowerach.

Tak było w minioną sobotę, również w niedzielę, także wczoraj i dzisiaj - we wtorek 6 grudnia.

Jestem częścią tej aktywnej społeczności, która wykorzystuje czas na pedałowanie, na smakowanie uroków ciepłej jesieni grudniowej. Podczas swej ostatniej przejażdżki na trasie os. Kosmonautów, Cytadela, wzdłuż Bogdanki, Sołacz, Golęcin i dalej - przez Rusałkę do Strzeszynka i z powrotem - spotkałem wielu pasjonatów MTB.


Bracia Włodarczakowie wracają ze Strzeszynka.

Bracia Marek i Łukasz Włodarczakowie kończyli już swe pedałowanie, gdy spotkałem ich nad jeziorem Rusałka. Podobni jak dwie krople wody, jednolicie ubrani szybko jechali w stronę Poznania. Zrobiłem im fotkę, bo nadają się na okładkę każdego magazynu rowerowego, by na wiosnę mieli satysfakcję, iż są dobrze rozpoznawani w środowisku kolarzy górskich. Nie tylko z racji uzyskiwanych wyników sportowych.

Oni, jak i Filip Niewiada (Corratec Team) należą do grupy tych, którzy pedałują do Strzeszynka, objeżdżają tamtejsze jezioro i wracają do Grodu Przemysła.

Z Filipem Niewiadą (rocznik 1975) mieliśmy to szczęście, że na krańcu Jeziora Strzeszyńskiego spotkaliśmy miłego pana, który - na nasze życzenie - ujął w swe dłonie mojego Nikona i wykonał nam kilka zdjęć.

Dziękując Mirosławowi Steciowi za ładne ujęcia, pognaliśmy z Filipem dalej. I to w niezłym tempie. Aż do Rusałki. Jego brat Piotr (rocznik 1972) też reprezentuje Corratec Team, agresywnie pedałuje i osiąga coraz lepsze rezultaty sportowe, zaś ich ojciec Marian Niewiada (rocznik 1946) jeździ jak natchniony na łyżwach i uczy młodych poznaniaków na "Chwiałce" gry w hokeja na lodzie.


Marcin Nowak, zwycięzca klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team 2010 (dystans Medio, kategoria M3), lubi biegać. Tym razem na swej drodze wypatrzył dwa dziki.

Marcin Nowak, jeden z lepszych maratończyków MTB w Poznaniu, tym razem wypełniał swą osobą ścieżkę rowerową ze Strzeszynka do Poznania. Biegł niezwykle szybko, przygotowując się do biegu na dystansie 5 kilometrów, który odbędzie się w najbliższą sobotę - 10 grudnia 2011.

Wielu kolarzy MTB biega ostatnio coraz żwawiej i jestem bardzo ciekawy, ilu z nich stanie w sobotę na starcie biegu wokół Rusałki - to już druga edycja. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL