R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825282 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Niesamowity widok
na plaży pod Czołpinem

 

Beach Bike Challenge Łeba 2016


Morze pod Czołpinem odsłoniło potężne pnie dębów.
Fot. Piotr Kurek


W Słowińskim Parku Narodowym morze odsłoniło potężne pnie dębów. To resztki puszczy, która porastała ten teren kilka tysięcy lat temu. Widok jest naprawdę niesamowity. Byłem tam dzisiaj, w tym miejscu niezwykłym, do którego dojechałem z Łeby rowerem. Po bałtyckiej plaży. W jedną stronę wypadło ponad 25 kilometrów. Z powrotem również wracałem ponad 25 km po nadmorskim piachu. To był mój prawdziwy Beach Bike Challenge Łeba 2016. Jednoosobowy, zapierający dech z emocji i wrażeń.


Z Łeby do nadmorskich śladów dawnej puszczy w okolicach Czołpina trzeba pokonać ponad 25 km na rowerze po plaży. Autor Wielkopolskiego Rowerowania pokonał dziś na Whelerze Pro 59 ponad 50 km po nadmorskim piachu.  
Fot. Namor (Roman z Pucka)

Słowiński Park Narodowy to jeden z naturalnych cudów Polski. Tysiące lat temu ten teren porastała gęsta puszcza dębowa-bukowa, którą prawdopodobnie zniszczył pożar albo ludzkie osadnictwo. Kiedy jego pozostałości pochłonęo morze i piasek, sól zakonserwowała pnie i korzenie drzew.


Przepiękne wydmy w okolicach Czołpina.
Fot. Piotr Kurek

Kilka dni temu na Facebooku Słowińskiego Parku Narodowego opublikowano zdjęcia tego "martwego lasu". Raz na jakiś czas woda odsłania bowiem potężne pnie dębów. Na nadbałtyckiej plaży wyglądają jak ruiny antycznego miasta albo wyrzucone na brzeg nieznane morskie stworzenia. Widok jest naprawdę niesamowity. 


Pani Kasia i Pan Piotr - turyści z Rumii.
Fot. Piotr Kurek

Warto było dziś pojechać w stronę Czołpina, by zobaczyć odsłonięte przez morze potężne pnie dębów. Na morskiej plaży w ich stronę pielgrzymowały setki ludzi, którzy chcieli zobaczyć coś niezwykłego. Fotografowali to, rozmawiali o tym i cieszyli się w sposób naturalny,  że Polska ma kolejną atrakcję turystyczną.


To robi naprawdę wrażenie.
Fot. Piotr Kurek

Spotkałem Pana Romana z Pucka i jego syna Rafała, sympatyczną Panią Kasię i Pana Piotra z Rumii, także Pana Lecha Magnuszewskiego. Dziękuję im za wymianę myśli i także za to, że zechcieli w nadmorskim pejzażu zrobić mi kilka zdjęć. Na plaży, przy pniach dających pojęcie o tym, co tutaj działo się (rosło) przed wiekami.

                                                                               Piotr Kurek 
 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL