R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41831989 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ryszard Szurkowski będzie gwiazdą
rowerowej majówki rodzinnej we Wrześni

 

Ryszard Szurkowski, najwybitniejszy polski kolarz, będzie gwiazdą rowerowej majówki rodzinnej we Wrześni w dniu 3 maja 2009 roku. Warto będzie być tego dnia w mieście rozkochanym w rowerach i uczestniczyć w kolejnej edycji, już dwunastej, imprezy, która przed rokiem zgromadziła na starcie ponad 2300 miłośników dwóch kółek.

Ryszard Szurkowski skończył niedawno 63 lata, dokładnie 12 stycznia, ale nadal nie rozstaje się z rowerem. Jeździ na nim cały rok i nam zimą nie odpuszcza. Czerokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju, szosowy mistrz świata z Barcelony z 1973 roku przyjedzie do Wrześni i uczestniczyć będzie 3 maja 2009 razem z innymi fanami rowerowej jazdy w sympatycznej imprezie rekreacyjno-rodzinnej.


Stanisław Szozda i Ryszard Szurkowski - dwaj wybitni polscy kolarze. 14 grudnia 2007, Kopalnia Soli w Wieliczce - prezentacja trasy 65. Tour de Pologne.

– Znam dobrze Wielkopolskę, mam tu sporo przyjaciół i z przyjemnością przyjadę do Wrześni - powiedział Wielkopolskiemu Rowerowaniu wybitny kolarz.

Tak było przed rokiem

Warto w tym miejscu przypomnieć, że przed rokiem XI Rodzinny Rajd Rowerowy zgromadził rekordową liczbę rowerzystów na wrzesińskim Rynku. Tradycyjnie 3 maja o godzinie 9.00 ponad 2300 miłośników dwóch kółek wyruszyło w 25-kilometrową trasę wiodącą przez wioski: Białężyce – Chwalibogowo – Bardo – Chocicza Mała – Chocicza Wielka – Chociczka – Przyborki – Psary Polskie. Tego dnia blask słońca i niebo bez chmur rozświetlało drogę spragnionym rodzinnej przygody cyklistom.


Miasto Września stawia na rowery. 13 września 2007 roku, za chwilę wystartują kolarze jadący w 64. Tour de Pologne. Dyrektor TdP Czesław Lang (z prawej), obok niego burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny oraz fani jazdy rowerowej z tego wielkopolskiego miasta.

Celem imprezy organizowanej przez burmistrza Wrześni Tomasza Kałużnego oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest popularyzacja bezpiecznej jazdy na rowerze oraz zdrowego stylu życia.

Tak, jak w latach poprzednich, organizatorzy przygotowali dla rowerzystów przybyłych na metę miłe niespodzianki w postaci zapięcia do rowerów. Zmęczeni cykliści w cieniu parkowych drzew mogli napić się wody oraz skosztować, jak zwykle, przepysznej grochówki.

Rodzinny rajd 2008 zakończył się z uśmiechem na ustach, a to za sprawą kabaretu Koń Polski, który swoim występem urozmaicił majowe popołudnie. Wśród uczestników rowerowej wyprawy rozlosowano nagrody, od tych drobnych upominków po te cenniejsze, czyli rowery. Losowaniu bicyklów przewodniczył burmistrz Tomasz Kałużny, który tradycyjnie również i w 2008 roku zmagał się z trasą rowerowego rajdu.


Zawody kolarzy górskich we Wrześni w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters MTB. 30 września 2007. Zbigniew Ogrodowicz, główny organizator wrzesińskiej imprezy, z prawej strony.

Majowa rowerowa impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców powiatu wrzesińskiego, ale również rowerzystów spoza naszego kraju. Warto wymienić przy tej okazji dwie uczestniczki, które na rajd przyjechały aż ze Stanów Zjednoczonych Alicję i Annę Lillis oraz rowerzystę z Fracji Collota Cedrica. O rodzinnym rajdzie śmiało można powiedzieć, iż to impreza, która łączy wszystkie pokolenia. Na rowerowym szlaku bowiem można spotkać miłośników dwóch kółek w różnym wieku. Najstarszym był 93–letni Bonifacy Kaczmarek, natomiast najmłodszym 11-miesięczny Oliwier Nowak - jadący w rowerowym koszyku swojej mamy.

Warto również wspomnieć, iż 56 rowerzystów już po raz jedenasty wystartowało we wrzesińskim rajdzie rowerowym. Po raz pierwszy natomiast do ekipy majowych miłośników dwóch kółek dołączyło aż 607 cyklistów.

Miła niespodzianka czekała dzieci z rocznika 1997, które w na mecie otrzymały kaski rowerowe ufundowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych „Drogowskaz”.


XI RODZINNY RAJD ROWEROWY W LICZBACH

3 maja 2008 data rajdu
4 złote wpłata uczestników
7 osób w pełnej gotowości do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej
8 policjantów wstrzymujących ruch na trasie
9.00 godzina startu
10 strażników miejskich na trasie rajdu
11 miesięcy wiek najmłodszego uczestnika
12 rowerów wśród rozlosowanych nagród
18 osób na mecie odbierających karty identyfikacyjne i wydające zapięcia do rowerów
25 kilometrów długość rasy
26 harcerzy dbających o bezpieczeństwo na trasie
30 minut trwał start na Rynku
38 sponsorów rzeczowych i finansowych
72 kaski dla dzieci z rocznika 1997
93 lata wiek najstarszego uczestnika
94 osoby zaangażowane w zabezpieczenie trasy rajdu
228 rozdanych nagród w namiotach
2310 liczba zapisanych uczestników
2400 butelek wody mineralnej dla spragnionych
3100 porcji wydanej grochówki

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL