R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41321312 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
300 cyklistów jechało w rajdzie pamięci

 

Marszałek Marek Woźniak daje przykład innym


Fot. Ryszard Głowacki

Prawie 300 cyklistów wzięło udział w XV, jubileuszowym Rajdzie Rowerowym im. Wojciecha Bogusławskiego, który odbył się dzisiaj - 15 maja 2011.

Jego trasa tradycyjnie wiodła z Poznania (pętla PST) przez Suchy Las, Złotniki do Biedruska. Jego uczestnicy najpierw zatrzymali się w Glinnie, gdzie pod pomnikiem patrona rajdu złożono kwiaty (uczestnicy). Natomiast na symbolicznym grobie W. Bogusławskiego kwiaty i znicz złożyli przedstawiciele Ośrodka Kultury Gminy Suchy Las.


Kapela góralska z Poronina w miejscu, gdzie kiedyś był dworek, w którym urodził się Wojciech Bogusławski - twórca naszego teatru narodowego.
Fot. Ryszard Głowacki

Tym razem w Glinnie nie było występów artystycznych, były natomiast góralskie akcenty w postaci "baranków" pasących sie na glinowieckiej łące. Za to wnętrze chojnickiego kościółka wypełniły obrazy na szkle malowane podhalańskiej artystki. Biedrusko, a dokładniej amfiteatr przy pałacu powitał uczestników kwaśnicą, oscypkami i jagodziankami. Były na mecie tradycyjne już konkursy wiedzy o patronie rajdu (bardzo wysoki poziom), który wygrał Tomasz Bethke z Poznania, był konkurs literacki o imprezie (tym razem w gwarze góralskiej), były też konkursy sprawnościowe dla najmłodszych uczestników.


Konkursy prowadziła Grażyna Głowacka - radna powiatu poznańskiego, organizatorka rajdu od jego początku.
Fot. Ryszard Głowacki

Wypada wspomnieć także o akcencie góralskim, a mianowicie kapeli góralskiej z Poronina, która towarzyszyła uczestnikom rajdu na całej trasie. Uczestnicy imprezy, pomimo pochmurnej pogody przyjechali nie tylko z Poznania, czy gmin powiatu poznańskiego, ale również z Pniew i Wałbrzycha.


Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego - na zdjęciu z żoną Urszulą, jeździ na rowerze. W tym roku patronuje cyklowi Grand Prix Wielkopolski w Maratonach MTB 2011.
Fot. Ryszard Głowacki

Wśród uczestników tego rowerowo-artystycznego (zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las i Ośrodek Kultury Gminy Suchy Las) święta byli obecni wójt gminy Suchy Las Grzegrz Wojtera, jego zastępca Jerzy Świerkowski, ale także Marek Woźniak - marszałek województwa wielkopolskiego.

Rajd sfinansowano ze środków gminy Suchy Las, powiatu Poznańskiego oraz dzięki życzliwości właściciela pałacu w Biedrusku - Pana Jana Kucharskiego. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL