R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632333 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pieczona Pyra po raz czternasty

 

7 października w rajdzie rowerowym
do Zielątkowa jechało ponad trzysta osób


Uczestnicy konkursu rzucania jabłkami do fartuchów mężczyzn.
Fot. Grażyna Gronowska

Ta impreza rowerowa jest na medal i ma swych entuzjastów. Od jej początku, czyli od 1998 roku. Rowerowy rajd "Pieczona Pyra Zielątkowo" odbywa się zawsze jesienią i gromadzi licznie na starcie fanów pedałowania z Poznania, Suchego Lasu i okolic. W minioną niedzielę wzięło w nim udział ponad trzysta osób.

Niektórzy z rowerzystów jechali z Poznania, inni z Suchego Lasu, jeszcze inni z podpoznańskich gmin: Murowanej Gośliny, Tarnowa Podgórnego, Komornik. Z Mosiny przyjechał Zdzisław Jankowski, 68-letni pasjonat dwóch kółek - uczestnik wielu imprez turystycznych. Dotarli amatorzy rowerów z Wrześni, Czempinia i Kościana.

Nie zabrakło Zdzisława Obiegały, właściciela salonu rowerowego "Bicykl" na poznańskim Piątkowie, kiedyś świetnego kolarza szosowego. Towarzyszył mu obcokrajowiec - Holender. Obecni byli także uczestnicy krajowych i międzynarodowych wypraw rowerowych, jak choćby Michał Wroniecki i Zdzisław Szreder.

Uczestnicy rajdu, w asyście Straży Gminnej z Suchego Lasu, dojechali do Zielątkowa, gdzie na mecie... czekały na nich: pyszna zupa ogórkowa (restauracja ABC z Suchego Lasu), chleb ze smalcem i ogórkami kiszonymi, kiełbasa z rusztu oraz ziemniaki/pyry parowane i z ogniska. Było wiele słodkości - między innymi rogaliki z piekarni Mariana Kmiecika z Suchego Lasu i chleb z piekarni Piotra Koperskiego.

Na polanie w Zielątkowie odbyło się wiele konkursów, jak choćby rzucanie jabłkami do fartuchów mężczyn, czy zrobienie postaci krokodyla z ziemniaków.

XIV Rajd Rowerowy im. Leszka Roszczyka „Pieczona Pyra - Zielątkowo 2012" zorganizowali wspólnie: Towarzystwo Przyjaciół·Gminy Suchy Las oraz mieszkańcy Zielątkowa (miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka z Reginą Roszczyk na czele oraz Ochotnicza Straż Poażarna).

Za rok, jesienią 2013 roku, jubileuszowe - już piętnaste spotkanie amatorów pedałowania na polanie nad Samicą Kierską w Zielątkowie.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL