R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393896 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Jechali na rowerach do Chludowa

 

181 osób wzięło udział w Rajdzie "Herbowym"


Uczestnicy Rajdu "Herbowego" w drodze do Chludowa.
Fot. Barbara Stachowiak "Gazeta Sucholeska"

181 osób wzięło udział w niedzielę w Rajdzie "Herbowym", którego trasa wiodła z poznańskiego Piątkowa (końcowy przystanek "Pestki") do Chludowa. Była to już trzynasta edycja imprezy, której hasłem przewodnim jest herb Suchego Lasu.

Rozpoczęli pedałowanie o godzinie 10. Pół godziny później dołączyli do nich w Suchym Lesie kolejni amatorzy turystyki rowerowej, o 11 wjechali na obrzeża poligonu Biedrusko. Po sobotnich ulewach miejscami zrobiło się błotniście, ale wszyscy poradzili się z utrudnieniami na trasie.

W sumie, od poznańskiej "Pestki" do Chludowa trzeba było pokonać 13 kilometrów na rowerze. Dzielnie radziła sobie wcale liczna grupa dzieci - poniżej dziesięciu lat.

Imprezę zorganizowali Grażyna i Ryszard Głowaccy z Suchego Lasu, niestrudzeni organizatorzy sympatycznych imprez turystycznych. Cieszyli się oni z tego oto faktu, że 30 procent jadących stanowili mieszkańcy podpoznańskiej gminy, na terenie której każdego roku odbywa się kilka rajdów rowerowych.


Podczas rajdu odbyły się konkursy sprawnościowe.
Fot. Barbara Stachowiak "Gazeta Sucholeska"

Nie zawiedli ludzie władzy Suchego Lasu: wicewójt Jerzy Świerkowski oraz radni Wojciech Korytowski i Grzegorz Rewers, którzy dzielnie pedałowali na swych bicyklach.

Ksiądz Andrzej Kosmala z Chludowa podejmował na swym terenie prawie 200 rowerzystów. Odbyły się konkursy, które prowadził znany poznański entuzjasta bicykli Andrzej Pałasik.

Rajd "Herbowy" do Chludowa był jedną z imprez Dni Suchego Lasu, które odbywały się w miniony weekend w tej podpoznańskiej miejscowości. Był on finansowany ze środków tejże gminy.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL