R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689474 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Muzycy grali na starcie

 

250 osób jechało w XVI Rajdzie Rowerowym
im. Wojciecha Bogusławskiego


Już po raz szesnasty odbył się XVI Rajd Rowerowy im. Wojciecha Bogusławskiego.
Fot. Ryszard Głowacki

Prawie 250 cyklistów wzięło udział w niedzielę w XVI Rajdzie Rowerowym im. Wojciecha Bogusławskiego. Jego trasa wiodła z Poznania do Biedruska. Uczestniczyli w nim pasjonaci dwóch kółek z Wrześni, Goliny koło Konina, Leszna, Poznania oraz powiatu poznańskiego

Trasa rajdu tradycyjnie wiodła z Poznania (pętla PST), gdzie sygnał do startu dał członek Chludowskiej Orkiestry Dętej. W Suchym Lesie, gdzie było kolejne miejsce zbiórki, dźwięk skrzypiec wzywał turystów do jazdy, zaś przy szlabanie w Złotnikach (wjazd na poligon) grał akordeonista z Klubu Seniora "Dębowy liść". Na całej trasie - z Poznania do Biedruska - rajdowiczom towarzyszył srebrny rower.


Skrzypce i srebrny rower.
Fot. Ryszard Głowacki

W Glinnie oprócz złożenia kwiatów zarówno pod pamiątkowym głazem oraz na symbolicznym grobie W. Bogusławskiego odbywały się prezentacje artystyczne przygotowane przez Ośrodek Kultury Gminy Suchy Las.


Prezentacje artystyczne w Glinnie.
Fot. Ryszard Głowacki

Ponieważ myślą przewodnią rajdu były "Wędrujące wiersze" każdy z uczestników został ubrany w kamizelkę zapisaną wierszami sucholeskich poetów. Za to wnętrze chojnickiego kościółka wypełniła wystawa ceramiki artystycznej z sucholeskiej pracowni Ośrodka Kultury.

Rajd sfinansowano ze środków gminy Suchy Las oraz powiatu poznańskiego.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL