R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825668 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rowerzyści jadą w niedzielę do Chludowa

 

Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las zaprasza w najbliższą niedzielę, 8 czerwca, wszystkich chętnych na IX "Herbowy" Rajd Rowerowy.

Jego uczestnicy mogą rozpocząć pedałowanie w kilku miejscach. O godzinie 10.00 na poznańskim Piątkowie (pętla "Pestki") spotkają się mieszkańcy Grodu Przemysła. Pół godziny później dołączą do nich przy stawie o nazwie "Ryga" (ul. Bogusławskiego) mieszkający w Suchym Lesie i jego okolicach. O 11 rowerzyści wjadą na słynny poligon Biedrusko w Złotnikach, by 15 minut później zjawić się na boisku piłkarskim w Złotkowie.


Grażyna i Ryszard Głowaccy od lat organizują rajdy na terenie gminy Suchy Las.

Metę rajdu organizatorzy - Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las, Ośrodek Kultury Gminy Suchy Las, jak również Urząd Gminy Suchy Las - wyznaczyli w parku w Chludowie. Tu od godziny 12 odbędą się konkursy dla dorosłych i dzieci, będzie się można posilić i otrzymać okolicznościową plakietkę rajdu.

Gmina Suchy Las, za sprawą małżeństwa Grażyny i Ryszarda Głowackich, słynie z organizacji rajdów rowerowych. W maju odbył się już po raz dwunasty rajd poświęcony pamięci Wojciecha Bogusławskiego, twórcy polskiego teatru narodowego. Jazda do Chludowa ma uświetnić obchody "Dni Gminy Suchy Las" i podkreślić fakt posiadania przez nią pięknego herbu.

Gmina Suchy Las może poszczycić się flagą i herbem, nadanymi uroczyście 20 czerwca 1999 roku. Ich opracowanie poprzedzone było długimi studiami heraldycznymi i historycznymi. Insygnia przypominają historyczne związki z kawalerami maltańskimi oraz symbolizują przyrodnicze walory gminy. Na żółtej fladze, przy drzewcu umieszczono czerwony trójkąt – tło dla białego krzyża maltańskiego. Natomiast w herbie, na czerwonym polu, w górnej części znajduje się biały krzyż maltański, a poniżej ułomek czarnej gałęzi z czterema liśćmi dębu i dwoma żołędziami.

Uczestnicy niedzielnej jazdy biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność. Dzieci mogą w niej uczestniczyć wyłącznie pod opieką dorosłych.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL