R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888561 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wyścigi najmłodszych na pożegnanie wakacji

 

Udana impreza rowerowa dla wrzesińskich dzieci

W środę (26 sierpnia) we Wrześni odbyły się rowerowe wyścigi dla najmłodszych - dla dzieci w wieku od czterech do jedenastu lat. Była to bardzo udana impreza sportowa z rodzinnymi akcentami, z nagrodami i dyplomami.

Już przed godziną 10 w okolicy niewielkiego wzniesienia przy ulicy Suwalskiej, nieopodal Zespołu Szkół Rolniczych, pojawiły się pierwsze dzieci ze swymi rowerami. Większość z Wrześni, Filip Woźniak przyjechał z Kolaczkowa. Asystowały im mamy, ojcowie i babcie.


Młodzi chłopcy ścigali się na całego.

Zbigniew Ogrodowicz jest od kilku lat dyrektorem Wrzesińskich Obiektów Sportowych i Rekreacyjnych. Zarządza pływalniami, kortami tenisowymi, campingiem, lodowiskiem i organizuje wiele imprez - także dla pasjonatów rowerów.

Co roku, zawsze we wrześniu odbywają się we Wrześni, z jego i jego kolegów inspiracji, zawody kolarzy górskich. Na początku, przed dziewięciu laty, miały lokalny charakter, ale kilka ostatnich edycji Crossu Wrzesińskiego miało ogólnopolski wymiar: w okolice ulicy Działkowców zaczęli przyjeżdżać zawodnicy z całego kraju, zaś w 2007 roku pojawił się nawet kolarz z dalekiej Australii.


Izabela Piszczek (z lewej) i jej siostra Wiktoria dumnie prezentują swe dyplomy.

Cross Wrzesiński to impreza dla sprawdzonych pasjonatów MTB, zaś środowe wyścigi dla najmłodszych były pożegnaniem przez nich wakacji i zachętą do sportowej rywalizacji.

W kategorii najstarszych chłopców najszybciej jechał Filip Woźniak. Dystans 1050 metrów pokonał w 4 minuty 43 sekundy na swym rowerze marki Merida. Drugi był Adrian Wojciechowski, kolejne miejsca zajęli: Adrian Michalski, Hubert Błaszczyk, Jakub Żurek, Maciej Ratajczak.


Filip Woźniak z Kołaczkowa wygrał wyścig chłopców.

Jasiu Perzyński nie chodzi jeszcze do szkoły, ale dzielnie pedałuje i w kategorii przedszkolaków był pierwszy przed Stasiem Klameckim.

O tytuł najlepszej młodej zawodniczki zacięcie rywalizowały siostry. Po starcie jako pierwsza szybko ruszyła Wiktoria Piszczek, ale miała problemy z rowerem i na mecie zameldowała się jako druga za młodszą od siebie Izabelą.


Pamiątkowe zdjęcie młodych adeptów rowerowania i organizatorów wrzesińskiej imprezy.

Widzów, rodziców i babć było więcej niż rywalizujących, którzy na pamiątką swej sportowej aktywności otrzymali piękne dyplomy i nagrody. Wręczali je Zbigniew Ogrodowicz - dyrektor Wrzesińskich Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych i Małgorzata Gołębiowska - nauczycielka w Zespole Szkół Rolniczych we Wrześni i zarazem wielki fan MTB.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL