R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686548 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W najbliższą sobotę żacy i młodzicy
ścigają się w Naramowicach

 

 

W niedzielę 18 maja w Lusowie nad miejscowym jeziorem odbyła się pierwsza edycja zawodów MTB o nazwie ESTELLA CUP 2008. Wzięło w nich udział około czterdziestu zawodniczek i zawodników w wieku od 11 do 14 lat.

ESTELLA CUP 2008 - to cykl trzech imprez kolarstwa górskiego, zorganizowanych z myślą o nastoletnich zawodniczkach i zawodnikach. Na pomysł ich przeprowadzenia wpadli szefowie czterech uczniowskich klubów sportowych - poznańskiego "Boranta", "Błyskawicy" z Tarnowa Podgórnego, UKS z Lusowa oraz UKS "Orkan" z Przeźmierowa - oraz firma Ferma Kresek i sieć restauracji "Estella". Organizatorów wspomagają także Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym oraz Urząd Gminy w Tarnowie Podgórnym.

Dla najmłodszych przygotowano cenne nagrody, które zostaną wręczone po trzeciej edycji wyścigów, 14 czerwca, w Tarnowie Podgórnym - w tamtejszym parku.

 

 

Żacy - godzina 11:30, dystans - około 5 km
Młodzicy - godzina 12:00, dystans - około 8 km
Chłopcy i dziewczęta startują razem. Rozdanie nagród i zakończenie imprezy około godziny 12:45.

W każdej edycji ESTELLA CUP 2008 zawodnicy, którzy zajmą miejsca od 1 do 3 otrzymują medale i upominki rzeczowe, do szóstego miejsca - dyplomy. W klasyfikacji generalnej za miejsca 1-3 trofea sportowe i upominki rzeczowe, do szóstego miejsca - dyplomy.

Tegoroczne zawody żaków i młodzików na rowerach górskich odbywają się po raz drugi. Pierwsza edycja ESTELLA CUP 2007 była udana w sensie sportowym i organizacyjnym.


 

Początek został uczyniony 18 maja w Lusowie. Następna edycja ESTELLA CUP 2008 w dniu 7 czerwca w Naramowicach, obok leśniczówki przy ulicy Bożywoja. Finał tydzień później w Tarnowie Podgórnym - w tamtejszym parku.

Zapisy na listę startową odbywać się będą każdorazowo na 30 minut przed startem w danej kategorii wiekowej. Biuro zawodów czynne od godziny 11:00. Zgłaszać zawodników można e-mailem na adres maszynki@o2.pl lub telefonicznie 0 604 641 065 - pan Paweł Machyna. Jeśli będą zgłoszenia,
organizatorzy przeprowadzą oddzielny wyścig dla młodszych dzieci. Trzeba posiadać sprawny rower kask ochronny. Nie pobiera się wpisowego.

Godziny startów

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL