R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689440 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rowerami na Śnieżkę w najbliższą niedzielę

 

Raz w roku, najwyższa góra w Polsce, na którą można wjechać rowerem, otwiera się dla kolarzy. Osiemnasty "Uphill Race Śnieżka 2008" odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 sierpnia, w Karpaczu. Warto przyjechać i zobaczyć najwyższy szczyt Karkonoszy, 1603 metry nad poziomem morza, z innej perspektywy.Co roku ten 14-kilometrowy podjazd przyciąga najlepszych polskich kolarzy górskich. Każdy może zmierzyć się z trasą kończącą się tuż obok stacji meteorologicznej na szczycie Śnieżki. Można spróbować swych sił na serpentynie ciągnącej się od Karpacza na szczyt najsłynniejszej góry polskich i czeskich Karkonoszy. Jest to zawsze walka nie tylko z drogą, słabościami i sprzętem, ale też z pogodą, na szczycie często na zawodników, pomimo pięknej pogody na dole, czeka mgła i niska temperatura.


Start i biuro zawodów w tym roku zlokalizowane jest przy skoczni narciarskiej Orlinek. W tym miejscu odbędzie się również dekoracja uczestników, a po starcie zawodników, dla wszystkich którzy zjawią się w tym miejscu, trwać będzie Piknik Rowerowy z konkursami i zabawami rowerowymi dla dorosłych i dla dzieci. Wystarczy mieć rower i kask, żeby brać w nich udział. Kulminacyjnym momentem Pikniku Rowerowego na Orlinku będzie konkurs "wjazdu na skocznię Bula", wygra ten kto najwyżej podjedzie.

 

Z Poznania i Wielkopolski do Karpacza wybiera się bardzo dużo pań i mężczyzn gotowych zmierzyć się ze Śnieżką. Na liście zgłoszonych widnieją, między innymi, nazwiska Agnieszki Gulczyńskiej, Bogumiły Krzyżanek, Jacka Wichłacza, Bartosza Brzezińskiego, Aleksandra Dorożały, Andrzeja Kaczmarka, jak również wielu innych znakomitych kolarzy górskich.

Program wyścigu Uphill Race Śnieżka 2008 - 3 sierpnia Karpacz

godz. 9.00 - 11.30, zapisy w Biurze Zawodów
godz. 11.30, ustawienie zawodników w sektorach startowych
godz. 12.00, start wyścigu Uphill Race Śnieżka 2008
godz. 12.30 -- 17.00, Piknik Rowerowy na skoczni Orlinek (zabawy, konkursy rowerowe, podjazd pod Bulę)
godz. 14.15 - 14.45, orientacyjny czas wjazdu na metę ostatniego zawodnika
godz. 16.00, czas zjazdu pilotowanej kolumny zawodników ze Śnieżki
godz. 17.00, rozpoczęcie ceremonii wręczania nagród, losowanie nagród wśród wszystkich uczestników, imprezy towarzyszące dla wszystkich uczestników

 

Więcej o niedzielnej imprezie w Karpaczu na stronie http://bikemaraton.com.pl/imprezy/eid/31

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL