medal za medalem (2 srebrne i jeden brązowy)

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
w kolarstwie torowym w Portugalii

Katarzyna Pawłowska jest jedną z nadziei polskiego kolarstwa na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Kolejny medal wywalczyła piękniejsza część polskiej reprezentacji torowej podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Portugalii. Tym razem po brąz w wyścigu punktowym kobiet U-23 sięgnęła Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

Złoto w tej konkurencji wywalczyła Włoszka Valentina Scandolara, a srebro Brytyjka Katie Colclough.

Pawłowska zdobyła 28 pkt., i jedno "oczko" zabrakło jej do srebrnego krążka.

Druga Polka w stawce, Karolina Karasiewicz, była 13.

Katarzyna Pawłowska i jej trener Robert Taciak.

Wcześniej dwie Polki zdobyły aż dwa medale.

Polki wystartowały w wyścigu indywidualnym na dochodzenie na 3000 metrów. Najlepsza okazała się Brytyjka Laura Trott, a drugie miejsce zajęła Katarzyna Pawłowska. Na najniższym stopniu podium stanęła Eugenia Bujak.

Dla obu Polek były to drugie medale, bowiem wcześniej obie wywalczyły srebro w drużynowym wyścigu na dochodzenie.

xxx

Zawodniczka z Kórnika w sumie zdobyła już w Portugalii trzy medale (2 srebrne i jeden brązowy).