R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688373 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dzieci ścigały się w Hermanowie!

 

17 sztafet rodzinnych walczyło o każdy metr


Najmłodsi fani kolarstwa podczas sobotniej imprezie w Hermanowie.

W minioną sobotę, 11 maja, na terenie przepięknie położonego Folwarku Konnego w Hermanowie odbyły się kolejne zawody organizowane przez Akademię Młodego Kolarza. Pomimo niesprzyjającej pogody udział wzięło 34 dzieci oraz 17 sztafet rodzinnych walczących o każdy metr.

"Ale tu jest fajnie”, „ale masz fajny rower !”, „najbardziej podoba mi się mój medal” to jedne z nielicznych komentarzy dzieci, które dało się słyszeć na Folwarku Konnym w Hermanowie. Deszczowy, pochmurny, ale wcale nie taki chłodny dzień. Na starcie pojawiło się więcej dzieci niż w poprzedniej edycji Ligi Rowerowej w Poznaniu. Sztafet rodzinnych było tyle samo, a widok dorosłych i dzieci wspólnie pokonujących trudy mokrej i szybkiej trasy, był tym, co postawiło przysłowiową kropkę nad „i” całych zawodów. Dzieci startowały w czterech kategoriach wiekowych: 3-5, 6-8, 9-10 oraz 11-12 lat. Najszybszymi w swoich konkurencjach zostali kolejno: Jakub Wowk, Albert Grochowski, Jan Olszański oraz Tomasz Kamiński. Kamińscy Team zostali również najszybszą sztafetą rodzinną.

Gościem specjalnym zawodów była kolarka górska, olimpijka z Londynu, mistrzyni Polski, wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata – Paula Gorycka. Podczas ceremonii dekoracji wręczyła złote medale wszystkim uczestnikom II edycji Ligi Rowerowej. Na koniec wspólne zdjęcia, autografy i przejażdżka z Paulą, w której udział mógł wziąć każdy uczestnik zawodów.


Paula Gorycka podczas spotkania z młodzieżą szkolną w Środzie Wielkopolskiej.

Podczas ceremonii dekoracji odbył się również konkurs dla trzech wylosowanych sztafet rodzinnych. Nagrodą główną był voucher na weekendowy pobyt w Folwarku Konnym w Hermanowie. Reprezentujący na scenie swoją sztafetę Patryk Ochowiak udzielił najpoprawniejszej odpowiedzi i wygrał nagrodę główną !

Kolejna III edycja Ligi Rowerowej odbędzie się 2 czerwca w Środzie Wielkopolskiej. Organizatorzy serdecznie zapraszajądo udziału w rywalizacji! Zachęcają również do zapisywania dzieci do Akademii Młodego Kolarza. Zajęcia odbywają się w trzech lokalizacjach: Środa Wielkopolska, Poznań oraz Żerków. Więcej informacji na stronie internetowej - www.akademiamlodegokolarza.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL