R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825323 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Artur Małkowski wygrywa
już po raz czwarty

 

Przełajowy wyścig z cyklu Malta PTC Tour


Start do niedzielnego wyścigu przełajowego nad poznańską Maltą. 6 stycznia 2019.
Fot. Piotr Kurek

Artur Małkowski (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) wygrał po raz kolejny, już czwarty, wyścig przełajowy z cyklu Malta PTC Tour. Wzięły w nim dzisiaj udział trzy panie i 38 mężczyn.

Artur Małkowski (rocznik 1999) triumfował w tym cyklu dwa razy w listopadzie i raz w grudniu ubiegłego roku. I dziś też wydawał się być głównym kandydatem do zwycięstwa. Od startu pojechał szybko do przodu, odskoczył rywalom na kilkadziesiąt metrów i spokojnie pedałował po kolejny sukces.

Trzy rundy przed końcem udało się dojechać do niego Maciejowi Kyclerowi (Med Bike Team). Przez kilka kilometrów jechali razem, ale na ostatnim okrążeniu zawodnik "Eurobajków" mocniej stanął w korbach, oddalił się od najgroźniejszego konkurenta i pewnie wygrał. Maciej Kycler był drugi na końcowej kresce, trzeci - Dominik Lewek (Stomil Poznań).

Było chłodnawo, czuło się zimno i wilgoć od Jeziora Maltańskiego. Na starcie stanęły trzy panie i 38 mężczyzn. Do pokonania było 9 rund. Najmłodszym uczestnikiem przełajowych zmagań był Miłosz Dopieralski (2006), najstarszym - Tadeusz Kubiak (rocznik 1945).

Malta PTC Tour, 6 stycznia 2019 - wyniki

Kobiety
1. Karolina Dopierała
2. Adrianna Owczarek
3. Dominika Konowałów

Dzieci (13-15 lat)
1. Kacper Lewek
2. Miłosz Dopieralski

Amator
1. Marcin Bartoszewski
2. Mikołaj Chocieszyński
3. Piotr Kamiński

Cyklosport
1. Artur Małkowski
2. Maciej Kycler
2. Dominik Lewek

M30
1. Filip Kaczanowski
2. Paweł John
3. Jarosław Ptaszek

M40
1. Rafał Łukawski
2. Piotr Nowacki
3. Michał Fogt

M50
1. Sebastian Śledzik

M60
1. Marek Witkiewicz
2. Jan Zozuliński
2. Grzegorz Napierała

M70
1. Aleksander Dehmel
2. Tadeusz Kubiak

Artur Małkowski, Rafał Łukawski i Marek Witkiewicz (zwycięzcy w kategoriach: cyklosport, M40 i M60) mieli być prawo zmęczeni, gdyż dzień wcześniej, w sobotę 5 stycznia 2019, ścigali się w Strzelcach Krajeńskich w finałowej edycji cyklu Scott Cyclocross Challenge. Brało w niej udział około 200 zawodniczek i zawodników i odbywała się ona terenach przyległych do Starostwa Powiatowego.

– To nowa trasa, na której w dniach 12 i 13 stycznia 2019 odbędą się 82. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym - mówił dziś Marek Witkiewicz. – Organizatorzy wykonali gigantyczną pracę, by startujący nie mieli łatwo podczas championatu: są przeszkody, trudny podbieg i prawie 100 zakrętów na rundzie liczącej około 2700 metrów. I nie brakuje piasku i błota. Byłem w sobotę, jechałem, utrudziłem się mocno, ale zwyciężyłem w kategorii M4 masters - podkreśla prawnik z zawodu i wielki entuzjasta rowerów. – I chciałbym w sobotę 12 stycznia powtórzyć swój sukces i wywalczyć mistrzowski tytuł oraz taką też koszulkę.

– Wielką wartością terenów mistrzowskich zmagań w Strzelcach Krajeńskich jest to, że z wielu miejsc widzimy jak na dłoni przebieg sportowej rywalizacji. W sobotę w najważniejszym wyścigu triumfował Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB przed Bartoszem Miklerem (Victoria Jarocin) i Michałem Palutą (CCC Development Team) - opowiadał dziś nad Maltą Ryszard Pawlak, człowiek kolarstwa od ponad 60 lat. – Raz prowadził Mikler, w końcówce lepszy był zaledwie o kilka sekund Konwa. W niedzielę 13 stycznia zapewne dojdzie do zaciętej walki tych zawodników - podkreślił były trener Janusza Kowalskiego, szosowego mistrza świata z roku 1974.

Artur Małkowski, Rafał Łukawski i Marek Witkiewicz będą w najbliższy weekend w Strzelcach Krajeńskich. Wybiera się tam wielu Wielkopolan. Zapowiada się naprawdę wielka impreza sportowa.

Kto jak kto, ale dobra wiara w Strzelcach Krajeńskich (nieoficjalna stolica rodzimego kolarstwa przełajowego) zna się na sporcie. Wielkim nakładem sił i społecznej energii przygotowali widowiskową trasę, szczegóły zostały dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Teraz tylko liczą na łaskawość sił natury (dobrą pogodę) i obecność tysięcy kibiców z całej Polski, którzy będą obserwować rodzimych przełajowców o walce o tytuły i mistrzowskie koszulki.

                                  Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL