R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902325 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Maksymilian Bieniasz mistrzem Polski,
Michał Górniak i Jan Zozuliński wicemistrzami

 

Poznaniacy na podium w Koziegłowach


Michał Górniak - wicemistrzem Polski (cyklosport) w kolarskich przełajach. Koziegłowy, 13 stycznia 2018.
Fot. Dawid Kompiel

W sobotę w Koziegłowach rozpoczęła się rywalizacja o medale przełajowych mistrzostw Polski. W pierwszym dniu o tytuły i trofea walczyli mastersi, żaczki i żacy oraz młodziczki i młodziki. Tego dnia aż trzech poznaniaków stanęło na podium: Maksymilian Bieniasz jako mistrz wśród najmłodszych mastersów, Michał Górniak jako wicemistrz w kategorii cyklosport i Jan Zozulinski - także jako wicemistrz w kategorii masters IV A. 

81. edycja mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym rozgrywana jest w Koziegłowach, podobnie jak miało to już nieraz miejsce w przeszłości. Lokalny MGLKS "Błękitni" rokrocznie zresztą organizuje dla "błotniaków" znad Wisły i Odry wyścigi - w Koziegłowach regularnie odbywają się wyścigi przełajowe o Puchar Polski.

Wyścigi o medale MP rozgrywane są na liczącej 2940 metrów rundzie wytyczonej w okolicach kompleksu sportowego przy ulicy Zamkowej.

Jako pierwsi w szranki stanęli mastersi i zawodnicy z licencjami kategorii cyklosport. Tu po biało-czerwone koszulki mistrzów Polski sięgnęli: Zbigniew Krzeszowiec (kat. masters V), Leszek Ziętkowski (kat. masters IV A), Waldemar Banasiński (kat. masters IV B), Aleksandra Zabrocka (kat. masters open-kobiety), Aleksander Gawryluk (kat. masters III A), Wojciech Bartolewski (kat. masters III B), Rafał Chmiel (kat. mAsters II A), Andrzej Kaiser (kat. masters II B), Maksymilian Bieniasz (kat. masters I) oraz Marcin Kawalec (kat. cyklosport).


Komunikat sędziowski z wyścigu przełajowego mężczyzn w kategorii cyklosport. Koziegłowy, 13 stycznia 2018.
Fot. Michał Górniak

– Zdecydowalem się na start w ostatniej chwili - mówi Michał Górniak z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link), który w kategorii cyklosport wywalczył drugie miejsce. – Rower przełajowy marki Specialized mnie nie zawiódł, od początku jechałem w trzyosobowej grupie czołowej. Przegrałem z Marcinem Kawalcem (IMOTION NSPECJALIZED SKODA G), ale trzeciego na mecie Pawła Kazanowskiego (Mayday Lublin) wyprzedziłem o trzydzieści sekund. Cieszę się z tytułu wicemistrza Polski w przełajach, jutro o godzinie 17.00 pojawię się na Ławicy, by szlachetnie popedałować dla Wielkiej Orkierstry Świątecznej Pomocy - mówi zawodnik, który ma w swym dorobku tytuł mistrza Polski w kolarstwie górskim (cyklosport, rok 2016).

W drugim dniu (14 stycznia)  przełajowych mistrzostw Polski w Koziegłowach do walki o medale staną przedstawiciele pozostałych kategorii - juniorek i juniorów młodszych, juniorów, orliczek i orlików oraz elity kobiet i mężczyzn.

                                                      Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL