Jestes 41035004 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Kamila Kamecka i Bartosz Brzeziński
akademickimi mistrzami Wielkopolski

W środę 14 maja 2008 na poznańskiej Cydateli odbyły się Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Górskim. Startowali nie tylko studenci. Ścigało się 14 pań i 67 mężczyzn.

Tytuły mistrzowskie wywalczyli: kobiety - Kamila Kamecka (UAM) i Bartosz Brzeziński (WSZiB).

Ta środa powitała kolarzy słońcem i pięknymi kolorami wiosny. Po południu, o siedemnastej rozpoczęły rywalizację panie. Trasa została wyznaczona przez Bartosza Gogolewskiego, głównego organizatora, i wiodła wokół baru "Ostoja", przebudowywanego toru saneczkowego (panuje tu od kilku miesięcy bezruch), jak również amfiteatru. Ten ostatni fragment, szczególnie zjazd, wymagał od startujących dużej koncentracji.

Paweł Grześkowiak (Wyższa Szkoła Logistyki) na podjeździe.

Wyścig pań wygrała Kamila Klamecka, startująca w barwach UAM. Drugie miejsce zajęła Marta Gogolewska z Wągrowca (WSNHiD) przed Gizelą Rakowską (PP).

6. Miłka Olejnik

Kamila Klamecka (UAM - z prawej) w środę wygrała dwa wyścigi: na Cytadeli i wcześniej na Morasku.

Wyniki - kobiety, klasyfikacja akademicka

1. Kamila Klamecka - UAM, - 00:34:14 h
2. Marta Gogolewska - Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa - 00:34:59
3. Gizela Rakowska - Politechnika Poznańska - 00:35:20
4. Joanna Nadborska - Uniwersytet Przyrodniczy - 00:35:42
5. Katarzyna Andrzejewska - UAM - 00:36:18
6. Katarzyna Krupiak - AWF - 00:38:41

Kilka minut po godzinie 18 ruszyli mężczyzni. Było ich 67 na starcie. Od początku ton walce nadawali Bartosz Brzeziński i Krzysztof Maciejewski. W czołówce jechali także Dawid Kompiel, Przemysław Filipek i Szymon Kurkowiak. Ostatecznie ten wyścig, kategoria open, wygrał Krzysztof Maciejewski. Mistrzem akademickim został Bartosz Brzeziński, który powtórzył swój sukces z października 2007, gdy na Cytadeli wywalczył swój studencki championat.

Piotr Kaszubiak (od lewej), Patryk Franc, Przemysław Filipek, Dawid Kompiel, Bartosz Brzeziński i Krzysztof Maciejewski.

6. Piotr Janicki -PWSZ Kalisz - 01:00:25

Słoneczna pogoda godna wiosny, miła atmosfera, dość liczny udział zawodników, dużo losowanych nagród (sponsorzy dopisali), sprawne sędziowanie (Przemysław Jakubczyk, Mateusz Puszczykowski i Grzegorz Agaciński), jak również dobre przygotowanie i prowadzenie imprezy przez Bartosza Gogolewskiego z Politechniki Poznańskiej, otóż to wszystko sprawiło, że środowe zawody akademickie na Cytadeli trzeba uznać za bardzo udane.

Ich organizatorem był Klub Uczelniany AZS na Politechnice Poznańskiej.

Ola Zygmont (z lewej), Piotr Pawlak i Małgorzata Brzezińska - mama Bartka Brzezińskiego, akademickiego mistrza Wielkopolski w kolarstwie górskim.

Zawody obserwował Piotr Pawlak, szef Corratec Teamu i zarazem jeden ze sponsorów imprezy, w towarzystwie swej sympatii Oli Zygmont, która dzień wcześniej zdała trudny egzamin adwokacki. Pani mecenas, która zna się nie tylko na prawie, ale i na kolarstwie, Wielkopolskie Rowerowanie życzy wiele sukcesów na niwie zawodowej.

Michał Kliński (64) kończy wyścig na Cytadeli.

Studenci i nie tylko ścigali się na Cytadeli, ale większość startujących była już myślami w Bielawie, gdzie w niedzielę odbędzie się już trzeci w tym roku Skandia MTB Maraton.