R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335515 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kolarska Wielkopolska
spotyka się na Winogradach

 

6 lutego 2001 w Poznaniu już po raz trzeci
kolarski Memoriał Marka i Zbyszka


Tak było przed rokiem, 7 lutego 2010.

W najbliższą niedzielę, 6 lutego 2011, kolarska Wielkopolska spotyka się na Winogradach. Na terenie ośrodka TKKF w Poznaniu odbędzie, już po raz trzeci, Memoriał Marka i Zbyszka. Ścigać się będą panie, juniorzy, zawodnicy elity i mastersi.

Biuro zawodów rozpoczyna pracę o godzinie 9. Juniorzy i panie wystartują o godzinie 11, elita o 12, zaś mastersi (panowie od trzydziestego roku wzwyż) o 13.30.

Wyścig będzie miał charakter kolarskiego przełaju. Jedna runda liczyć będzie, jak przed rokiem i dwoma laty, około 1600 metrów. Synoptycy zapowiadają, że w niedzielę będzie ciepło, słonecznie - prawie wiosennie, zatem rywalizacja może mieć inny wymiar niż w latach 2009-2010, gdy leżał śnieg i nieźle mroziło.

Swój sportowy udział zapowiedzieli: wiceprezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Tadeusz Kubiak, Michał Jędrzejczak, Patryk Gogolewski i Bartosz Brzeziński.

Organizatorem imprezy jest prezes ogniska TKKF "Pałuki" Wojciech Gogolewski oraz Zarząd Wojewódzki Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Poznaniu.

xxx

Zbigniew Jędrzejczak i Marek Wawrzyniak. Prawie rówieśnicy, koledzy, partnerzy wspólnych jazd rowerowych. Ta z 9 stycznia 2008 roku, będąca kolarskim treningiem, okazała się dlań ostatnia. Dostawczy Mercedes, kierowany przez niespełna 20-latka, potrącił ich tego dnia około godziny 14 na obwodnicy Kórnika. Marek Wawrzyniak zginął na miejscu, Zbyszek Jędrzejczak zmarł pięć dni później w poznańskim szpitalu przy ulicy Przybyszewskiego.

Obaj kochali jazdę na rowerze, obaj od lat rywalizowali w zawodach cross country i maratonach MTB. Pokonywali tysięce kilometrów rocznie na swych rowerach górskich. I na szosie, jak i po bezdrożach.

Z tej dwójki Zbyszek Jędrzejczak, rocznik 1965, był bardziej utytułowany. Rozpoczynał przygodę z kolarstwem jako nastolatek w poznańskim klubie Stomil, trenowany przez Ryszarda Pawlaka i Andrzeja Kaczmarka. Ścigał się także w znanym w Polsce Wojskowym Klubie Sportowym Flota Gdynia.

Średniego wzrostu, zawsze uśmiechnięty Zbyszek Jędrzejczak w kilku ostatnich latach brał udział w zawodach kolarzy górskich. I tych organizowanych w Wielkopolsce i tych, które odbywały się w kraju. Nie sposób zliczyć wszystkich jego sukcesów. Rok 2007 był dlań dobrym rokiem. Stawał wiele razy na podium - tak było w Turku, Chodzieży, Wrześni czy w Białymstoku podczas maratonów MTB Czesława Langa. W końcowej klasyfikacji Wielkopolskiej Ligi Masters 2007 zajął szóste miejsce - za Zbigniewem Górskim, Pawłem Boberem, Rafałem Łukawskim, Romanem Kołodziejczykiem i Adamem Ostrowskim.

Marek Wawrzyniak, rocznik 1966, był jednym z tych, którzy kochają jazdę na rowerze i tworzą coraz liczniejszą społeczność pasjonatów MTB. Startował w zawodach cross country i maratonach MTB. Na ten w Wieleniu, edycja 2005, przyjechał kilka godzin przed startem. Po to, by starannie przygotować się do jazdy, by odczuwać radość ze spotkania kolarzy, atmosferę tej niepowtarzalnej imprezy.

Aż się nie chce wierzyć, że jednego dnia, 9 stycznia 2008 roku na drodze pod Kórnikiem śmierć przystąpiła do dzieła. Jedno życie zabrała od razu, drugie - pięć dni później.

Dwóch pasjonatów rowerów odeszło od nas trzy lata temu na zawsze.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL