R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625783 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W Bytowie uczczą pamięć Marka Cichosza

 

W najbliższą sobotę rozpoczyna się
sezon w kolarstwie przełajowym


Marek Cichosz kochał kolarstwo. Ścigał się na szosie, w zawodach przełajowych i XC, także w maratonach MTB. Na zdjęciu z Władysławem Gładysiakiem z Poznania. Złotoryja, 29 czerwca 2008 - Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym.

Już 6 października rusza sezon w kolarstwie przełajowym. Od trzech lat zmagania błotniaków rozpoczynają się w Bytowie i poprzednie wszystkie edycje w klasyfikacji seniorów wygrywał Marek Cichosz - wychowanek Baszty Bytów i zarazem kolarz Legii Warszawa. W tym roku wyścig o randze Pucharu Polski będzie, niestety, memoriałem Marka Cichosza, który mając niespełna 33 lata odszedł do anielskiego peletonu.

Marek zmarł nagle w maju tego roku. Jego przyjaciele pamięć o niezwykle koleżeńskim i niepowtarzalnym kolarzu postanowili uczcić memoriałem jego imienia. - To ogromna strata dla środowiska i tylko w taki sposób możemy uczcić naszego wychowanka i wspaniałego kolegę - mówi Kazimierz Kwidziński, prezes klubu Baszta Bytów.

- W trakcie tych zawodów będzie także specjalna msza za Marka, na którą także zapraszamy wszystkich zawodników - dodaje prezes. Msza odbędzie się w sobotę w kościele św. Filipa Neri w Bytowie przy ulicy Gdańskiej o godzinie 18.00.

Same zawody w Bytowie w tym roku będą dwudniowe. W sobotę 6 października kolarze będą rywalizować na nowej trasie umiejscowionej nad jeziorem Jeleń koło Bytowa. - Ten wyścig będzie rangi ogólnopolskiej, a start do tej rywalizacji nastąpi o godzinie 12 - mówi Tomasz Natkaniec, trener Baszty Bytów.

Zawodnicy będą ścigać się we wszystkich kategoriach wieku począwszy od młodzika, a skończywszy na mastersach. Trzech pierwszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymuje puchary oraz nagrody finansowe. W kategorii elita nagrodzonych zostanie pierwszych pięciu zawodników. W kategorii żak oraz mastersi, którzy otrzymają nagrody rzeczowe.

Niedzielne zawody będą rangi Pucharu Polski i zarazem Memoriałem Marka Cichosza. Rozpoczną się o godzinie 11 na tej samej trasie. Zawodnicy, podobnie jak pierwszego dnia, będą otrzymywać nagrody finansowe i rzeczowe.

– Zapraszamy wszystkich na te zawody, które nie będą tylko rywalizacją sportową, ale także i zawodami, którymi chcemy uczcić pamięć jednego z najlepszych polskich kolarzy przełajowych i naszego kolegę - dodaje Tomasz Natkaniec. Organizatorzy zapraszają do Bytowa nie tylko zawodników rywalizujących w przełajowych wyścigach, ale także kolegów Marka, którzy chcieliby uczcić jego pamięć.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL