R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41696648 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szosowcy polubili ten tor

 

Kalendarz czwartków kolarskich 2016 został
dziś zaprezentowany w Urzędzie Miasta PoznaniaPrezydent Poznania Jacek Jaśkowiak dziękuje prezesowi AW Robertowi Werle za życzliwość dla kolarskiej społeczności z całej Polski, której udostępnia tor samochodowy "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Szosowcy od lat spotykają się na torze samochodowym "Poznań", ale w tym roku czynili to z niezwykłą regularnością, od kwietnia do końca września aż 21 razy rywalizowali podczas czwartków kolarskich. Nie inaczej będzie i w sezonie 2016. Kalendarz przyszłorocznych startów został dziś przedstawiony w Urzędzie Miasta Poznania.

Co tu dużo mówić i pisać, w sezonie 2015 w miejscu przeznaczonym dla wyścigów samochodowych i motocyklowych spotykali się najlepsi kolarze naszego regionu. Także i reprezentanci Polski, jak choćby Adrian Tekliński i Wojciech Pszczolarski, którzy w październiku w Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym wywalczyli dla naszego kraju medale. Wojciech złoty w wyścigu punktowym, Adrian - brązowy w scratchu.

Statystyka tych spotkań jest doprawdy imponująca. 330 kobiet i mężczyzn ścigało się 21 wyścigach, w finale 27 września walczyło w sportowy sposób dwieście osób. Gdyby liczyć wszystkie zgłoszenia do startu - było ich 2500. Robert Żmudzin z Wolsztyna (FTI Racing Team) wygrał aż osiem wyścigów. Najmłodszy uczestnik miał 15 lat, najstarszy 82. Przez tor przewinęli się młodzi i już utytułowani kolarze z Kalisza (Dawid Czubak - tegoroczny mistrz Europy juniorów w torowym wieloboju) i kolarki z Kórnika (Nikol Plosaj, Alicja Ratajczak). Często pojawiał się trener kadry narodowej Jacek Kasprzak, także szkoleniowiec Piotr Zaradny z Kalisza oraz Robert Taciak z Kórnika.


Podczas spotkania w Urzędzie Miasta Poznania.
Fot. Piotr Kurek

Prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj podsumował dziś podczas spotkania w Urzędzie Miasta Poznania sezon 2015 i przedstawił kalendarz imprez organizowanych przez PTC w roku 2016. I tak czwartków kolarskich będzie aż 21. Początek 14 kwietnia, kolejna impreza 28 kwietnia. W maju takich spotkań będzie pięć: 5, 12, 19, 26. W czerwcu także pięć: 2, 9, 16, 23, 30. W lipcu tylko dwa - 14 i 28. W sierpniu cztery: 4, 11, 18 i 25. We wrześniu również cztery: 8, 15, 22 i wielki finał 25.

29 maja 2016 odbędzie się maraton szosowy organizowany przez Romualda Szaja przy wsparciu Urzędu Miasta Poznania, ze startem i metą na torze samochodowym "Poznań".


Rafał Łukawski (od lewej), Władysław Gładysiak, Romuald Szaj i Piotr Kożuch. Urząd Miasta Poznania, 12 listopada 2015.
Fot. Piotr Kurek 

Szosowe zmagania na torze samochodowym "Poznań" mają wsparcie prezydenta miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, zapalonego rowerzysty, który dziś dziękował w Sali Błękitnej UM przy placu Kolegiackim osobom zaangażowanym w krzewienie kolarstwa w Grodzie Przemysła, między innymi prezesowi Automobilklubu Wielkopolski Robertowi Werle, udostępniającemu cyklistom obiekt na Ławicy. Doceniony został także wysiłek Anny Szaj, Piotra Kożucha, Ryszarda Kołackiego (główny sponsor), Piotra Sieberta, Krzysztofa Kozaneckiego oraz firmy DT Swiss. I prezesa Romualda Szaja.

                                                                 Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL