R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632320 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W listopadzie Łeba czeka
na duathlonistów i maratończyków MTB

 

Dwa dni sportu i rekreacji nad Bałtykiem


Start do maratonu MTB w Łebie, 21 marca 2015.
Fot. FOTOMTB.pl

To jest propozycja nie do odrzucenia przez fanów biegów i jazdy na rowerze: 7 i 8 listopada w nadmorskiej Łebie odbędą się zawody w duathlonie i maratonie MTB. Mogą w niej uczestniczyć zawodnicy z licencjami sportowymi oraz amatorzy. Nagrody pieniężne i rzeczowe czekają na najlepszych startujących.

– Przed rokiem pojechałem do Łeby, by uczestniczyć w sympatycznych zawodach sportowo-rekreacyjnych - mówi Bartosz Banach z Gdańska. – Był listopad, ale warunki były sprzyjające, by biegać i jeździć na rowerze - mówi zwycięzca pierwszej edycji imprezy o nazwie Duathlon na Wydmach. – Byłem też w marcu, gdy program został poszerzony o maraton MTB. Co tu dużo mówić, formuła tej rywalizacji bardzo mi odpowiada. Będę też 7 i 8 listopada w Łebie. I powalczę o zwycięstwo, choć wiem, że godnych siebie rywali będę miał kilku - podkreśla gdańszczanin, który w minioną niedzielę (20 września) w Obiszowie zdobył tytuł mistrza Polski amatorów w maratonie MTB (dystans 70 kilometrów).

Bartosz Banach jest zawodnikiem o znanym w polskim świecie MTB nazwisku. Myślę, że nie zabraknie w Łebie (ośrodek Zdrowotel, ul. Nadmorska 15/17 - tu będzie start i meta) Daniela Formeli, Michała Bogdziewicza, Krzysztofa Krzywego, Przemysława Ebertowskiego, Karola Rudnika, Jacka Rogowskiego, Tomasza Repińskiego, fanów kolarstwa górskiego z Kościerzyny, Bytowa, Lęborka, Elbląga i Sztumu oraz Gdańska i Gdyni.


Silny wiatr od morza, padający deszcz i dwaj biegnący sportowi bohaterowie w Łebie: Bartosz Banach, za nim Daniel Formela. 21 marca 2015.
Fot. FOTOMTB.PL

Impreza nie ma jednak charakteru regionalnego. Mogą w niej uczestniczyć amatorzy biegów i maratonów MTB z całej Polski. Łeba widziała w roku ubiegłym Romana Kołodziejczyka i jego syna Bartosza z Chodzieży, w tym roku na wiosnę Jerzego Neumanna ze Swarzędza.

W sobotę 7 listopada odbędzie się duathlon, na który złożą się jazda na rowerze (dystans od 20-25 km, trwa ustalanie trasy z leśnikami) oraz bieg (10-12 km). Następnego dnia, 8 listopada, maratończycy MTB rywalizować będą na dwóch trasach: Mini (jedna runda, 20-25 km) i Mega (dwie rundy, 40-50 km)).

Program imprezy w Łebie:
- 7 listopada duathlon
- 8 listopada maraton MTB
- duathlon = rower (ok. 20-25km) + bieg (ok. 10-12km)
- maraton MTB = Mini (jedna runda), Mega (dwie rundy), taka sama trasa rowerowa jak duathlon
- dystanse tras nie są znane, gdyż organizatorzy czekają na decyzję Nadleśnictwa Łeba. Jeśli będzie pozytywna, to trasa będzie podobna do zeszłorocznej, jeśli negatywna, to będzie wokół jeziora Sarbsko (łatwiejsza i szybsza)
- bieg - trasa bez zmian, dystans uzależniony od dystansu roweru
- elektroniczny pomiar czasu
- medale pamiątkowe dla każdego
- pełne zaplecze sanitarne w Zdrowotelu
- atrakcyjna oferta noclegowa Zdrowotelu
- pełny dwudaniowy obiad w restauracji
- nagrody pieniężne dla zwycięzców duathlonu (klasyfikacja open)
- nagrody rzeczowe w kategoriach od sponsorów
- możliwość startu w obu imprezach - rabat przy wpisowym
- start każdej imprezy godz. 11
- zapisy już ruszyły, do końca września najtańsze wpisowe.


Bartosz Banach na rowerze był w Łebie nie do pokonania. 21 marca 2015.
Fot. FOTOMTB.PL

Wszystkie informacje na temat Dutahlonu na Wydmach, którą wspólnie organizują Zdrowotel Łeba oraz Tomasz Juchniewicz i Mateusz Hanke, znajdują się na stronie www.duathlonnawydmach.pl, na której można znaleźć materiały archiwalne z poprzednich dwóch imprez.

Kilka słów zachęty

Byłem w listopadzie ubiegłego roku w Łebie, gdzie miałem okazję z mikrofonem w ręku prowadzić imprezę duathlonu na wydmach. Byłem także wiosną tego roku w tej samej roli. Poziom sportowej rywalizacji określili zawodnicy jak Bartosz Banach i Daniel Formela i inni, klimat wydarzenia oni i kibice. Zdrowotel był dla nich wszystkich ciepłym i dobrym domem ze znakomitym jedzeniem, świetnymi noclegami - po atrakcyjnych cenach. Jesienią tego roku, ci którzy już byli na tych zawodach - pojawią się zapewne znowu. Miło byłoby zobaczyć nowych uczestników, zawodowców i amatorów. Organizatorzy - Elżbieta i Wojciech Pietruszewcy oraz Tomasz Juchniewicz i Mateusz Hanke - serdecznie zapraszają do Łeby. Ja też, gdzie po raz trzeci będę miał okazję uczestniczyć aktywnie (z mikrofonem w ręku) w niebanalnym wydarzeniu sportowo-rekreacyjnym.

                                                                     Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL