Piotr Nowacki z Piły
najlepszym mastersem

Pilanie zdominowali zimowy cykl
Cyclocross Wielkopolska 2016

Piotr Nowacki z Piły wygrał klasyfikację generalną cyklu Cyclocross Wielkopolska 2016 w kategorii masters. Skoki, 6 marca 2016.

Piotr Nowacki z Piły u progu sezonu 2016 zademonstrował znakomitą formę w trzech wyścigach przełajowych cyklu Cyclocross Wielkopolska i triumfował w klasyfikacji generalnej w kategorii masters.

Pan Piotr, rocznik 1971 - 45. urodziny będzie obchodzić 9 maja, startował na początku lutego na poznańskich Winogradach, dwa tygodnie temu w Wągrowcu i dziś w Skokach.

Pięciu najlepszych mastersów oraz burmistrz Skoków Tadeusz Kłos (z lewej) i Wojciech Gogolewski.

W pierwszym starcie zajął czwarte miejsce (za Markiem Boneckim ze Zbąszynka, Rafałem Łukawskim z Poznania i Arkadiuszem Posmykiem z Lubania), w Wągrowcu zwyciężył i dziś był drugi za Radosławem Lonką z Wrześni. W sumie zdobył 170 punktów i pewnie triumfował w klasyfikacji generalnej.

Piotr Nowacki jest człowiekiem rowerów i kolarstwa. Od ponad dziesięciu lat wyszukiwał talenty na północy Wielkopolski do Uczniowskiego Klubu Sportowego Sportowiec Piła. Pod jego okiem rozwijali swe sportowe możliwości Borys Góral (pierwszy mistrz Polski w eliminiatorze - rok 2013, Żerków), bracia Michał i Paweł Górniakowie i inni.

Pilanie zdominowali zimowe przełaje w Wielkopolsce. Piotr Nowacki (drugi od lewej).

Pilanin dziś dumnie stanął na najwyższym miejscu podium w generalce mastersów. Miejsca od drugiego do piątego zajęli: 2. Marek Jaros (Skwierzyna) - 143 pkt., 3. Andrzej Jackowski (Stara Łubianka) - 132, 4. Filip Kaczanowski (Luboń) - 114, 5. Robert Kuszyński (Piła - 103).

Sukces Piotra Nowackiego oklaskiwali podopieczni: Artur Sobkowiak z Piły (wygrał dziś wyścig seniorów) i Miłosz Czechowicz - też z Piły oraz utalentowani juniorzy z tego miasta: Dawid Godlewski (dziś był trzeci, wygrał klasyfikację generalną), Jakub Bąk i Karol Maj.

Można śmiało powiedzieć, że Piotr Nowacki i jego kolarska "trzódka" (rośnie i przybywa lat jednym, młodzi przychodzą do Uczniowskiego Klubu Sportowego) zdominowali tegoroczny cykl Cyclocross Wielkopolska 2016.

Magdalena Hałajczak (wicemistrzyni Polski w przełajach w kategorii elita kobiet) i Klaudia Janik.

Piotr Nowacki triumfował w mastersach, Miłosz Czechowicz - w seniorach, Dawid Godlewski - w juniorach, zaś Klaudia Janik (też z Piły, choć startuje w barwach Rowerownia Team Poznań) - zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet.

Piotrowi Nowackiemu - kolarzowi, trenerowi i wychowawcy młodzieży - gratuluję sukcesu w wielkopolskich przełajach i życzę dużo zdrowia. I tak głośno sobie myślę, że puchar za klasyfikację generalną w zimowych przełajach jest, z wyprzedzeniem, najlepszym prezentem na majowe, 45, urodziny.

Najlepsze panie w klasyfikacji generalnej.

Dziś wygrywali w poszczególnych wyścigach: kobiety open - Magdalena Hałajczak, junior - Maciej Połatyński (Nowe Miasto), senior - Artur Sobkowiak (Piła), masters - Radosław Lonka.

Pięciu najlepszych juniorów.

W klasyfikacjach generalnych trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli: kobiety - 1. Klaudia Janik (Piła) - 181 pkt., 2. Małgorzata Gogolewska (Wągrowiec) - 151, 3. Magdalena Hałajczak - 130; juniorzy - 1. Dawid Godlewski (Piła) - 153 pkt., 2. Dominik Lewek (Poznań) - 150, 3. Jakub Bąk (Piła) - 122; seniorzy - 1. Miłosz Czechowicz (Piła) - 157 pkt., Artur Sobkowiak (Piła) - 130, 3. Szymon Konicki (Wągrowiec) - 92; mastersi - 1. Piotr Nowacki (Piła) - 170 pkt., 2. Marek Jaros (Skwierzyna) - 143, 3. Andrzej Jackowski (Stara Łubianka) - 132.

Najlepsi seniorzy.

Najlepszym zawodnikom dzisiejszych zawodów w Skokach oraz pięciu najlepszym w klasyfikacji generalnej puchary i upominki wręczał burmistrz miasta Tadeusz Kłos.