Bartosz Banach najszybszy

Prawie 200 osób wystartowało dzisiaj
w Duathlonie na Wydmach w Łebie

Prawie 200 osób wzięło udział dziś w Łebie w Duathlonie na Wydmach.

Dzisiaj, 15 listopada, w Łebie odbyła się impreza o szczególnym charakterze, która połączyła miłośników dwóch kółek i biegów przełajowych, czyli Duathlon na Wydmach. Startowało prawie dwieście osób, najszybciej trasę 33 kilometrów na rowerze i biegiem pokonał Bartosz Banach z Gdańska.

Do pokonania było 25 kilometrów rowerem wzdłuż jeziora Sarbsko. Cała trasa rowerowa poprowadzona została w terenie leśnym po drogach szutrowych i singel trackach. Trasa w całości przejezdna na rowerze MTB, przełajowym bądź trekkingowym. Bieg 8 km prowadził po wydmach, na których tylko niekiedy piasek jest sypki i głęboki.

Bartosz Banach pierwszy zameldowal się na mecie i , jak wszyscy uczestnicy Duthlonu na Wydmach, jako pierwszy otrzymał okolicznościowy medal.

Była to niezwykle ciekawa impreza. Prawie 200 zawodników na liście startowej, wiele znanych nazwisk ze świata kolarskiego i biegowego (Bartosz Banach, Krzysztof Krzywy, Roman Kołodziejczyk). Wystartowali na rowerach o godzinie 11 i kibice zastanawiali się po ilu minutach pojawi się pierwszy zawodnik. Po 52 minutach do strefy zmian dojechali razem Bartosz Banach i Krzysztof Krzywy - obaj z Gdańska. W tym momencie wiadomo było, że o wszystkim zadecuduje bieg.

Rafał Łukawski z Poznania wygrał rywalizację w kategorii M4 (41-50 lat).

Bartosz Banach dobiegł sam do mety i wygrał w czasie 1:19:50 Duathlon na Wydmach. Drugi był Krzysztof Krzywy (1:21:28), trzeci Andrzej Guź (1:21:57). Cała trójka reprezentuje team MTB Hotel Cztery Brzozy Gdańsk.

Wśród pań trzy pierwsze miejsca zajęły: 1. Sabina Rafalska z Gdańska, Patrycja Petroczko z Bnina była druga, trzecie miejsce wywalczyła Gizela Rakowska z Poznania.

Najlepsi uczestnicy dzisiejszych zmagań w Łebie oraz organizatorzy.

W imprezie z sukcesami wystartowali Wielkopolanie, z których - poza Patrycją Petroczko i Gizelą Rakowką - miejsca na podium wywalczyli: Bartosz Kołodziejczyk (2. miejsce w M2), Roman Kołodziejczyk (2. miejsce w M4) Rafał Łukawski (1. miejsce w M4) oraz Andrzej Oleksiewicz (2. miejsce w M5).

Morsy w liczbie prawie trzydziestu zademonstrowały swą tężyznę fizyczną w Bałtyku.

Dla najlepszych przygotowano nagrody pieniężne i rzeczowe, dodatkowo każdy uczestnik dostał medal pamiątkowy ukończenia duathlonu i brał udział w losowaniu nagród. Pula nagród wyniosła blisko 5000 złotych.

Niezwykle udaną imprezę zorganizowali Zdrowotel Łeba oraz Tomasz Juchniewicz i Mateusz Hanke. Patronat honorowy sprawował burmistrz miasta Łeba Andrzej Strzechmiński.