R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873643 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mikołaj Gutek gwiazdą Tarnovii

 

Mikołaj Gutek gwiazdą Tarnovii
Dziś w Tarnowie Podgórnym podsumowano
sezon kolarski roku 2014


Trener Piotr Broński (od lewej) i zwycięska czwórka juniorów Tarnovii Tarnowo Podgórne: Patryk Wewiór, Szymon Korcz, Dominik Wewiór i Mikołaj Gutek. Godziesze Wielkie, październik 2014.
Archiwum Piotra Brońskiego

Ma 18 lat, jest szosowcem, w tym roku zanotował spektakularne sukcesy. Mikołaj Gutek pochodzi z Lublina, od tego roku reprezentuje barwy Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne i we wrześniu podczas szosowych Mistrzostw Świata w hiszpańskiej Ponferradzie zajął trzynaste miejsce w jeździe indywidualnej na czas wśród juniorów.

– Mogło być lepiej, mógł być nawet brązowy medal, ale wyszło tak, jak wyszło - mówił dzisiaj Mikołaj Gutek w Tarnowie Podgórnym na gali sumującej sezon 2014 sekcji kolarskiej Tarnovia. – Miałem w Hiszpanii do pokonania dystans 30 km, jechałem go ze średnią prędkością ponad 45 kilometrów na godzinę, ale momentami ciągnąłem swoją czasową maszynkę ponad 60 km na godzinę - mówi uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy. Ma 184 cm wzrostu, waży 72 kg i za swój sportowy wzór uznaje Niemca Tony Martina. W przyszłym roku zdaje maturę.

29 października ukończył osiemnaście lat. Urodził się w Lublinie. Miał dwanaście lat (był rok 2008) gdy po raz pierwszy wziął udział w rowerowym wyścigu: w maratonie MTB organizowanym przez Cezarego Zamanę w Jabłonnie. – Pojechałem tam z ojcem, ale się przewróciłem i tak zapamiątałem na zawsze swój pierwszy start w kolarskiej imprezie. Jako młodzik (lata 2009-2010) był członkiem KS ZKS Elpis Lublin, jego trenerem Kazimierz Kowalczyk. Trzy następne lata spędził w teamie Mayday Lublin (trener Marian Makowski).

W sezonie 2014 był jednym z tych członków Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne, który go rozsławił. W kraju zdobył w tym roku kilka tytułów mistrza Polski: w jeździe indywidualnej na czas, w jeździe parami (jego partnerem był Szymon Korcz), także w jeździe drużynowej (Patryk Wewiór, Szymon Korcz i Dominik Wewiór).


Oni tworzą kolarską siłę Tarnovii Tarnowo Podgórne. Pierwszy z lewej Tadeusz Czajka - wójt gminy Tarnowo Podgórne.
Fot. Piotr Kurek

Ten ostatni złoty medal dzielna czwórka wywalczyła na początku października w Godzieszach Wielkich pod Kaliszem. Co tu dużo mówić, kolarki i kolarze Tarnovii Tarnowo Podgórne zdobyli w tym roku 26 medali Mistrzostw Polski, w tym 7 złotych (na szosie oraz w kolarstwie torowym). Nie można też zapominać o brązowym medalu Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym (keirin), który zdobyła juniorka Julita Jagodzińska.

W niedzielne popołudnie Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne sumował sezon 2014. Powodów do dumy i satysfakcji było aż nadto, gdyż zdolnej młodzieży nie brakuje w tym klubie. Julita Jagodzińska, Dominika Borkowska, Jagoda Garczarek, Borys Korczyński, Wojciech Sykała, Jakub Hercog, Marcin Karbowy, Kacper Kistowski, Patryk Wewiór, Dominik Wewiór - to juniorki, juniorzy i młodzieżowcy, którzy swymi wynikami gruntowali pozycję Tarnovii Tarnowo Podgórne na kolarskiej mapie Polski. Rośnie także zdolne pokolenie młodziczek i młodzików. najmłodszym z nich jest Jakub Śmieszek. Tarnovia w ogólnopolskim rankingu zajęła w tym roku trzecie miejsce w szkoleniu młodzieży: za klubami z Grudziądza i Kórnika.


Julita Jagodzińska (z lewej) i Jagoda Garczarek zostały dziś specjalnie wyróżnione. Od lewej trener Piotr Broński, z prawej prezes klubu Grzegorz Wasielewski.
Fot. Piotr Kurek

Klub kolarski z Tarnowa Podgórnego liczy 38 zawodniczek i zawodników, w tym także jednego mastersa i sponsora zarazem Krzysztofa Kozaneckiego (startował w tegorocznym Tour de Pologne Amatorów). Zawodniczki i zawodnicy zwyciężali w tym sezonie 28. razy, stawali zaś na podium aż 58. razy.

Trenują ich Zbigniew Szymański, Piotr Broński, Konrad Błaszczyk i Konrad Olejniczak, zaś klubem zawiaduje Grzegorz Wasielewski a mocno wspiera Bernard Broński (dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym).

Tych sukcesów nie byłoby bez wsparcia miejscowej władzy (Urząd Gminy Tarnowo Podgórne), tutejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji, struktur LZS, Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego, firm Alter S.A., Postal Steel Group, SesamiSport, Fiat Auto-Centrum S.A, Schattdecor i PZU S.A.

O tym wszystkim mówiono w niedzielę przez kilka godzin podczas uroczystego podsumowania sezonu kolarskiego 2014, w którym to spotkaniu uczestniczyli także, poza szefami KK Tarnovii, wójt gminy Tadeusz Czajka i zasłużony trener kolarstwa Kazimierz Marchewka.

                                                                              Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL