Dwa srebrne medale
Ryszarda Kołackiego

Zawodnicy Merx Teamu zdominowali
torowe Mistrzostwa Polski mastersów

Merx Team z powodzeniem startował na łódzkim torze kolarskim podczas Mistrzostw Polski zawodników cyklosportu i mastersów.

Bez rozgłosu i medialnego szumu, w Łodzi odbyły się torowe mistrzostwa Polski zawodników kategorii cyklosport i mastersów. Od 8 do 10 czerwca na obiekcie przy ulicy Północnej o tytuły championów kraju rywalizowało ponad sto osób, w tym także panie. Marta Gogolewska oraz jej koledzy z wągrowieckiego Merx Teamu zdobyli aż jedenaście złotych medali, pięć srebrnych i cztery brązowe.

Marta Gogolewska, wielce utytułowana z Wągrowca, zdobyła trzy złote medale: w scratchu, wyścigach eliminacyjnym i punktowym, srebrny na 500 metrów oraz brążowy w sprincie.

Sławomir Spławski (M30) także wywalczył trzy złote medale: w scratchu, wyścigu na 3 km i eliminacyjnym oraz srebrny w punktowym.

Paweł Rychlicki (M40) sięgnął po dwa złote medale: w scratchu i wyścigu punktowym, natomiast srebrny wywalczył w eliminacyjnym.

Coraz więcej zawodników cykloposrtu i mastersów rywalizuje w zawodach torowych.

Artur Spławski (M50) zdobył trzy brązowe medale: w scratchu, sprincie i wyścigu eliminacyjnym.

Kazimierz Dulas (M60) w trzech startach - sprint, 500 metrów, 2000 metrów - zdobył złote medale.

I wreszcie prezes firmy Merx i sponsor Merx Teamu Ryszard Kołacki (M60) zdobył dwa medale srebrne: w wyścigach punktowym i eliminacyjnym.

– To byy zdecydowanie trudniejsze mistrzostwa torowe niż te w roku 2017 i to nie tylko z uwagi na pogodę, choć ta też dała się nam we znaki. W piątek przesiedzieliśmy w niecce obiektu przy ulicy Północnej praktycznie 11 godzin w temperaturze powyżej 30 stopni Celsjusza. Trudno było się zregenerować przed kolejnymi startami. Ale co najważniejsze, bardzo dużo zawodników polubiło tor jako kolarską specjalizację i znacząco poprawili się w tych konkurencjach. Jestem bardzo zadowolony z postawy swojej i moich zawodników, ponieważ żeby tu coś ugrać i sięgnąć po medale - trzeba naprawdę było co kręcić do oporu - podsumowuje prezes i wielki fan kolarstwa Ryszard Kołacki.