R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825438 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Weronika Rybarczyk i Marek Konwa zwycięzcami
trzeciej edycji AZS MTB Cup 2010

 

Poznańska Cytadela oblężona przez kolarzy górskich

16 maja na poznańskiej Cytadeli rozegrana została III edycja AZS MTB Cup 2010 – Akademickiego Pucharu Polski w Kolarstwie Górskim XC. Niedzielne zawody były dla wielu zawodników ostatnią okazją sprawdzenia swojej formy przed zaplanowanymi na najbliższy weekend Akademickimi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Chełmie. Studenci z uczelni naszego regionu rywalizowali w Poznaniu również w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski. Frekwencji wśród startujących nie popsuło nawet całonocne świętowanie zdobycia przez piłkarzy Lecha Poznań mistrzostwa Polski.

Trasa poprowadzona przez zaułki poznańskiej Cytadeli okazała się bardzo selektywna. Liczne strome podjazdy i zjazdy oraz błotnista nawierzchnia dały się we znaki wszystkim zawodnikom. Mimo znacznego zmęczenia, przeważająca liczba uczestników bardzo chwaliła zaproponowaną przez organizatorów trasę uznając ją za bardzo atrakcyjną. Rywalizacji kolarzy uroku dodawała sceneria – pozostałości zabytkowych zabudowań fortecznych oraz jedyny w swoim rodzaju przejazd koroną amfiteatru.

Jedna runda liczyła 3250 metrów i mężczyzni musieli ją pokonać aż jedenaście razy. 20-letni Marek Konwa z Zielonej Góry jest wielką nadzieją polskiego MTB. W roku ubiegłym był piąty na mistrzostwach świata w Australii (Canberra), także był piąty w mistrzostwach Europy w Holandii. Podopieczny trenera Kazimierza Prokopyszyna dzień wcześniej startował w Bielawie - w pierwszej edycji VacansOleil Grand Prix MTB, gdzie prowadził w wyścigu elity przez ponad połowę dystansu, by przegrać na ostatnch czterech rundach z Adrianem Brzózką (JBG-2 Professional Team).

Na poznańskiej Cytadeli zwycięzcą wyścigu mężczyzn został właśnie Marek Konwa (Wszechnica Świętokrzyska). Aktualny mistrz Polski orlików dał prawdziwy pokaz jazdy na rowerze górskim. Na pierwszych trzech rundach kroku dotrzymywał mu jedynie Robert Pietrzak (Politechnika Białostocka), który ostatecznie zwyciężył w kategorii AZS-elita. Świetnie spisali się zawodnicy Warszawskiej Politechniki, którzy zajęli drugie miejsce w U-23 i trzecie miejsce w elicie gwarantując tym sobie zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

W rywalizacji kobiet, siedem rund, nie miała sobie równych 19-letnia Weronika Rybarczyk, reprezentująca poznański Uniwersytet Przyrodniczy. Młoda zawodniczka, ubiegłoroczna mistrzyni Polski MTB w kategorii juniorek, zdublowała podczas wyścigu wszystkie rywalki. Dzień wcześniej ścigała się w Bielawie (VacansOleil Grand Prix MTB), gdzie w wyścigu elity kobiet zajęła 11. miejsce.

Po zakończeniu ostatniego wyścigu odbyło się wyczekiwane przez wszystkich uczestników losowanie nagród. Kilkunastu szczęśliwców wyjechało z Poznania z przeróżnymi akcesoriami rowerowymi, zaś nagrodę główną – ramę marki Superior – z rąk przedstawiciela firmy, otrzymała (drogą losowania) zawodniczka, która w wyścigu kobiet pokazała, na czym polega wola walki do samego końca.

W oczekiwaniu na ceremonię dekoracji uczestnicy zawodów mogli skorzystać z oferty finansowej Banku BGŻ, a także zapoznać się z najnowszą kolekcją rowerów Superior.

Następna edycja AZS MTB Cup odbędzie się 19 czerwca w Urszulinie, miejscowości malowniczo położonej na obrzeżu Poleskiego Parku Narodowego. Natomiast już w najbliższy weekend, także na Lubelszczyźnie (dokładniej: w Chełmie), odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski.

Poznańską imprezę starannie przygotowali pasjonaci i miłośnicy rowerów z Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Poznańskiej pod kierunkiem wiceprezesa do spraw sportowych Bartosza Gogolewskiego.

AZS - elita mężczyn

1. Robert Pietrzak (Politechnika Białostocka) - 01:41:12,19 h
2. Michał Kucewicz (AWF Katowice) - 01:45:29,82 2
3. Paweł Król (Politechnika Poznańska) - 01:46:25,20
4. Andrzej Figaj (Wyższa Szkoła Logistyki Poiznań) - 01:47:41,12
5. Paweł Wacławek (Politechnika Poznańska) - 1 okrążenie
6. Sławomir Krasowski (Politechnika Poznańska) - 1 okrążenie

AZS U-23 mężczyn

1. Marek Konwa (Wszechnica Świętokrzyska) - 01:37:39,83 h
2. Tomasz Szala (Politechnika Warszawska) - 01:45:32,71
3. Marcin Urbaniak (UAM Poznań) - 1 okrążenie
4. Jakub Perzyna (AWF Warszawa) - 1 okrążenie
5. Przemysław Filipek (AWF Poznań) - 1 okrążenie
6. Tomasz Duszyński (Politechnika Wrocławska) - 1 okrążenie

AZS - elita kobiet

1. Małgorzata Rensz (AWF Katowice) - 01:36:11,06 h
2. Karolina Dopierała (Uniwersytet Przyrodniczy Poznań) - 01:39:21,34
3. Gizela Rakowska (Politechnika Poznańska) - 01:44:18,80
4. Katarzyna Straszewska (UAM) - 01:46:00,18 14.85 47
5. Katarzyna Andrzejewska (UAM) - 1 okrążęnie
6. Agnieszka Lewandowska (Uniwersytet Przyrodniczy Poznań) - 1 okrążenie

AZS U-23 kobiet

1.Weronika Rybarczyk (Uniwersytet Przyrodniczy Poznań) - 01:33:40,69 h
2. Ewa Duszyńska (Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław) - 1 okrążenie
3. Justyna Szczubialkiewicz (WAT Warszawa) - 1 okrążenie
4. Natalia Zubrzycka (Uniwersytet Przyrodniczy Poznań) - 1 okrążenie
5. Agnieszka Kozioł (Politechnika Poznańska) - 1 okrążenie
6. Aleksandra Łatanik (Politechnika Poznańska) - 2 okrążenia

W imprezie startowali nie tylko studenci, w tym czołowi zawodnicy MTB w Wielkopolsce, jak choćby Sebastian Swat z Przeźmierowa i Michał Górniak z Piły.  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL