Jestes 41036911 gosciem na naszej stronie
Paweł Szczepaniak wicemistrzem Europy

Czas na kolarskie przełaje

Fantastycznie wypadli polscy reprezentanci podczas przełajowych Mistrzostw Europy w belgijskim Hoogstraten. Paweł Szczepaniak został wicemistrzem Europy w kategorii U-23, a jego brat Kacper był czwarty.

Przełajowe mistrzostwa Europy odbyły  się w niedzielę 1 listopada w trzech kategoriach: kobiety, junior mężczyzn i U-23 mężczyzn.

Już na początku wyścigu sześciu zawodników oderwało się od reszty stawki. Za zdecydowanym faworytem Robertem Gavendą ze Słowacji najdłużej utrzymywał się Paweł Szczepaniak. Nasz rodak nie był jednak w stanie pokonać starszego o rok Słowaka i zakończył rywalizację ze srebrnym medalem. Polak był na mecie drugi ze stratą 5 sekund.

Bój o brązowy medal stoczył faworyt gospodarzy Tom Meeusen, który na finiszu był szybszy od Kacpra Szczepaniaka, który dopiero drugi rok rywalizuje w gronie młodzieżowców.

W Holandii wystartowało 45 młodzieżowców.

Młodzieżowcy - wyniki

1. Robert Gavenda (Słowakcja) - 50.26 min.