R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888266 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
To coś więcej niż wyścig kolarski

 
Memoriał Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata
 
 
To będzie coś więcej niż wyścig kolarski. Memoriał Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata na poznańskich Winogradach odbędzie się 6 marca i oprócz wymiaru czysto sportowego zgromadzi sentymentalnie fanów dwóch kółek, którzy znają się od długich, długich lat.
 
Jacek Głowacki i Sebastian Swat byli barwnymi postaciami nie tylko wielkopolskiego MTB. Brali udział w zawodach XC i maratonach na rowerach górskich w całym kraju. Obaj z sukcesami. Odeszli od nas dużo przedwcześnie...
 
Jacek zginął w wypadku samochodowym pod Zieloną Górą, Sebastian zmarł nagle. Osierocili swe rodziny, pozostawili w smutku swych przyjaciół. Ci ostatni o nich pamiętali i już dwa razy organizowali zawody przełajowe im poświęcone. Odbywały się one na terenie ośrodka TKKF na poznańskich Winogradach. Czas pandemii nie sprzyjał, by je kontynuować.
 
W pierwszą niedzielę marca 2022, dokładnie szóstego, w sprawdzonym miejscu już po raz trzeci fani dwóch kółek będą rywalizować w Memoriale Jacka i Sebastiana. Trud ich przeprowadzenia wzięli na siebie Dobrzy Ludzie: Joanna Wąsiel, Maksymilian Bieniasz, Wojciech Gogolewski oraz rodziny naszych zmarłych kolegów.
 
– To ma być święto rowerów, połączenie sportowej rywalizacji z sentymentalnym przypomnieniem postaci Jacka i Sebastiana - mówi Maksymilian Bieniasz. – Trasa zawodów będzie inna niż do tej pory, emocji na pewno nie zabraknie - podkreśla aktualny wicemistrz Polski najmłodszych mastersów w kolarstwie przełajowym. I dodaje: – Ja dołożę swą cegiełkę, by impreza się udała, ale ciężar jej przeprowadzenia spada głównie na Joanną Wąsiel - też wicemistrzynią Polski masters w przełajach.
 
Po raz pierwszy najmłodsze dzieci będą miały okazję uczestniczyć w rowerowej zabawie.
 
Zapiszcie w swych kalendarzach datę 6 marca 2022 z adnotację III Memoriał Jacka i Sebastiana. Powinno być ludnie, wiosennie, sportowo.
 
                                 Piotr Kurek
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL